Peniuar Odkryj sekret peniuaru

Odkryj sekret peniuaru!

Noszony od XVIII wieku jako element garderoby na noc i do sypialni. Dawniej uznawany za koszulę nocną, obecnie pełni funkcję lekkiego szlafroka, najczęściej zdobionego koronką, przezroczystościami
czy falbankami. Odkryj, czym jest peniuar!

Określenie peniuar, pochodzące od francuskiego słowa ,,pegnoir”, oznacza ,,czesać się”. Nawiązuje do arystokratek, które siedziały przy toaletkach i szczotkowały włosy, będąc w szyfonowych lub jedwabnych narzutkach. Cechą charakterystyczną tego domowego okrycia jest wysokiej jakości materiał. Zwykle wiskoza, jedwab czy satyna, wzbogacone o liczne ażurowe przejścia i kuszące przejrzystości. Długość zależna jest od upodobań. Kolory bazowe, w których dostępny jest peniuar, to zwykle atramentowa czerń, mocny burgund czy rozbielone écru, choć nie tylko! Popularne wzory to także wariacje na temat florystycznych motywów.

Odkryj sekret lekkiego okrycia

Dla dziewczyn trendsetterek ceniących stylową modą bieliźnianą, peniuar to idealny pomysł. Świetnie sprawdza się do spania, ale także podczas codziennych porannych przygotowań do pracy. Wieczorem natomiast wprowadzi romantyczną atmosferę. Z całą pewnością okrycie to dodaje pewności siebie, wdzięku i podkreśla urodę. To więc najwyższy czas, aby mieć je w swojej garderobie sypialnianej.

O Oh!Zuza:

Idea

Ekscytacja, namiętność i prowokacyjny urok – marka Oh!Zuza na nowo definiuje kobiecą zmysłowość. ,,Oh!Zuza to nowoczesne, pełne spontaniczności i sensualnego wdzięku projekty. Dedykowane kobietom, które nie boją mówić się o sobie, inspirują siebie wzajemnie i kochają swoje nieidealne ciała.’’ – komentuje Katarzyna Pastwa, założycielka brandu.

Projekty

Oh!Zuza to sezonowe kolekcje powstające w duchu slow fashion. Pracują nad nimi artyści z łódzkiej ASP. Wykorzystywane tkaniny są sprowadzane z Włoch, Francji i Niemiec oraz z zaufanych polskich dziewiarni. Projekty Oh!Zuza są estetycznie wykonane, super miękkie w dotyku. Często wyposażone w sensualne koronki, pęki różnobarwnych kwiatów, niekiedy kusząco eksponujące biust, plecy czy nogi.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link