Obraz Vincenta Van Gogha Obraz Vincenta Van Gogha kupiony za 5 dolar w w latach 60 mo e przynie na aukcji ponad 16 milion w dolar w

Obraz Vincenta Van Gogha kupiony za 5 dolarów w latach 60. może przynieść na aukcji ponad 16 milionów dolarów!

Obraz Vincenta Van Gogha może zostać sprzedany na najbliższej aukcji za ponad 16,8 miliona dolarów!

Prace Vincenta Van Gogha to prawdziwe rarytasy na rynku sztuki. Kolejnym dowodem na to może być aukcja, na której wystawiony zostanie jedno z dzieł wielkiego mistrza. Ostrożne prognozy mówią, że jego sprzedaż może przynieść ponad 16,8 miliona dolarów. Kwota niezbyt może wygórowana, jeżeli chodzi o obrazy Van Gogha, oszałamiające jest to, że w latach 60. XX wieku sprzedano go za jedyne 5 dolarów!

Obraz Vincenta Van Gogha zatytułowany „Peasant Woman in Front of a Farmhouse” został namalowany przez legendarnego artystę w 1885 roku, cztery lata przed jego śmiercią. Należał do dostawcy farmy Johna Holme’a, który otrzymał go w ramach opłaty za swoje usługi w 1929 r. Pozostał z rodziną aż do 1967 r., Po czym został sprzedany za jedyne 5 dolarów, jako że rodzina pozostawała w błogiej niewiedzy co do prawdziwego autorstwa tej rodzinnej pamiątki.

Pod koniec lat 60. XX wieku eksperci potwierdzili autentyczność obrazu, który został oficjalnie zweryfikowany jako twórczość Van Gogha. Wówczas nabył go za 1,7 miliona dolarów obecny amerykański właściciel. Teraz postanowił go jednak sprzedać. Obraz Vincenta Van Gogha zostanie wystawiony na aukcji, która odbędzie się w przyszłym miesiącu na Europejskich Targach Sztuk Pięknych w Maastricht w Holandii.

foto: Luxurylaunches

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link