pasek do sukienki

Jak nosić pasek do sukienki?

Trwająca wciąż moda na niezwykle kobiece sukienki sprawia, że coraz częściej pojawiają się one w naszych stylizacjach. Ich wspaniałe i gustowne dopełnienie stanowić mogą różnego rodzaju paski. Jednak ich noszenie wymaga przestrzegania kilku zasad – tylko wtedy skutecznie spełnią swoje zadanie.

Z paskiem czy bez?

Zadaniem paska noszonego do sukienki jest najczęściej podkreślenie talii. W ten sposób faktycznie możemy wspaniale wymodelować sylwetkę oraz uwydatnić nasze kobiece atuty. Paski nosimy zarówno do eleganckich sukienek biurowych, sukienek wizytowych czy koktajlowych. Warto pamiętać, że pasek w talii nie zawsze jest dobrym pomysłem – jeśli naszym mankamentem jest właśnie całkowity brak wcięcia w pasie, to pasek jedynie zwróci uwagę na ten problem, zamiast go zatuszować. W ten sposób ratować się więc mogą osoby pragnące tylko nieco optycznie wyszczuplić talię.

Szeroki czy wąski?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, czy pasek powinien być szeroki, czy wąski, zapamiętajmy, że przede wszystkim nigdy nie powinien być zbyt ciasno zapięty. To niestety gwarantuje modową wpadkę, ponieważ wrzynający się w ciało pasek nigdy nie wygląda dobrze. Dodatkowo panie o dość obfitych kształtach nie powinny wybierać zbyt wąskich pasków, a z kolei zbyt szeroki pasek „przetnie” sylwetkę, tym samym skróci ją optycznie i doda kilogramów. Idealnym wyjściem dla puszystych są zatem średniej grubości paski mające około kilku centymetrów. Osoby bardzo szczupłe mają tu większą dowolność, choć niższe nie powinny przesadzać ze zbyt szerokimi paskami, które mogą skrócić sylwetkę.

Jaki kolor paska?

Aby pasek spełniał swoją rolę, musi wyróżniać się na tle sukienki. Nie bez powodu tak modne są paski w kolorach kontrastowych, choć do sukienek wizytowych czy innych, bardziej oficjalnych, wybierzemy raczej stonowane modele w podobnym do całej stylizacji odcieniu. Jeśli nie mamy pomysłu na stylizację, możemy poszukać inspiracji w Internecie, na przykład na stronie sklepu Sugarfree. Znajdziemy tam szeroki wybór najmodniejszych sukienek, wśród których nie zabraknie modeli z paskiem. Dzięki szybko zmieniającej się kolekcji, na tej stronie zawsze kupimy sukienki będące aktualnie na topie – w wielu różnych fasonach, kolorach i rozmiarach.

sugarfree2

Podziel się wiadomością:

Polecamy również