kobieta torebka psiak york

Niebezpieczeństwa damskiej torebki

Damska torebka. Temat rzeka. Znajdziesz tam dosłownie wszystko to, czego się najmniej spodziewasz. I nie chodzi tu właściwie o fakt, że są na tyle pojemne, by pomieścić w sobie zeszłoroczne kupony na kawę, dodatkową parę skarpetek w razie pluchy, czy zestaw małego majsterkowicza, ale o to, że bywają niebezpieczne! Tak właśnie, chociaż nie gryzą i nie połykają w całości, zawierają wiele przedmiotów, które zagrażają zdrowiu i życiu… twojego pupila.

Zastanawiasz się czasem, co nosisz w torebce? Poza portfelem i telefonem setki małych drobiazgów, które mogą się jeszcze przydać. Nie każda z nas zdaje sobie jednak sprawę, że niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla ciekawskich z natury zwierząt domowych. Psy i koty lubią wtykać nos w nieswoje sprawy, szczególnie jeśli owe sprawy pachną na tyle interesująco, że ciężko się im oprzeć. – Nie ma w tym nic karygodnego, że nigdy nie przyszło ci to do głowy, ale od teraz wiedz, że zawartość porzuconej w przedpokoju torebki, plecaka czy aktówki jest szczególnie nęcąca dla twojego pupila. Mimowolnie ją powącha, poliże, a nawet zechce zjeść – mówi Piotr Baranowski, prowadzący internetowy sklep zoologiczny NaszeZoo.pl (www.naszezoo.pl). Jakie przedmioty powinny więc znaleźć się poza zasięgiem naszych pupili?

Środki higieny intymnej są najczęstszymi przedmiotami, które „walają się” po damskiej torebce. I choć wydawać nam się może to dziwne, zwierzaki najczęściej właśnie na nie się natykają. Jak wiadomo, zwierzę nie jest w stanie strawić połkniętego tamponu. To ciało obce, które stanowi dla niego niezwykłe niebezpieczeństwo, dlatego tak ważne jest szybkie reagowanie. Jeśli w ciągu godziny pies czy kot go nie zwróci, należy niezwłocznie udać się do gabinetu weterynaryjnego. Dla zwierzęcia to nie tylko ogromny ból, lecz również ryzyko zakażenia, które w najgorszych przypadkach może prowadzić nawet do śmierci.

Kolejnym alarmującym nas objawem będzie senność i utrata koncentracji zwierzęcia, która może być wywołana połknięciem gumy bez cukru lub cukierka dla diabetyków. – Produkty bez cukru zawierają najczęściej jego zamiennik – ksylitol, który dla psów jest substancją toksyczną! Jeśli znajdziesz w otoczeniu swojej torebki puste opakowania lub papierki – udaj się do weterynarza – ostrzega ekspert, reprezentujący sklep zoologiczny NaszeZoo.pl. Podobnie rzecz ma się w przypadku leków przeciwbólowych, które często nosimy przy sobie „na wszelkie wypadek” – dla nas niejednokrotnie zbawienne, dla naszych zwierzaków śmiertelnie niebezpieczne. Na wszelki wypadek chowaj je zawsze w małej kieszonce zapinanej na dodatkowy zamek.

Pamiętaj o tym, że zagrożeniem są również wyroby tytoniowe – papierosy, gumy i plastry z nikotyną pomagające rzucić palenie. Środki te zawierają alkaloidy, których zażycie wywoła u twojego zwierzaka wymioty. Palacze – trzymajcie papierosy poza zasięgiem wzroku i ciekawskiego nosa swojego psa, a zaoszczędzicie mu przykrych dolegliwości i nadprogramowej wizyty u specjalisty.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również