Napieralski chce więcej kobiet

Dajmy szanse kobietom – stwórzmy im możliwości do tego, aby mogły pokazać swoje kompetencje, zajmowały stanowiska zgodne ze swoim przygotowaniem zawodowym – mówił Grzegorz Napieralski na konferencji prasowej, która odbyła się 05. września. Tak jak realizujemy postulat równej liczby kobiet i mężczyzn na listach wyborczych, tak następnym zadaniem powinno być dążenie do parytetów w firmach na stanowiskach kierowniczych, by udział kobiet we władzach spółek i innych organizacji był o wiele bardziej liczny – dodał.

Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski powiedział, że jego partia będzie dążyć do tego, aby zapewnić kobietom parytet nie tylko w sferze politycznej, ale również gospodarczej, zwłaszcza w spółkach gdzie dominującym udziałowcem jest skarb państwa.

Dzień wcześniej odbyła się z kolei premiera serii filmów reklamowych Sojuszu Lewicy Demokratycznej pt. „Kobiety Lewicy”. Podczas konferencji Grzegorz Napieralski oraz kandydatki partii w zbliżających się wyborach parlamentarnych rozmawiali o roli kobiet w polityce.

Jak wynika z analizy Instytutu Spraw Publicznych, do Sejmu z list SLD będzie startować dwa razy więcej kobiet niż w 2007 r. Ogółem z list SLD w całym kraju startują 403 kobiety na 914 kandydatów.

[nggallery id=1765]

Podziel się wiadomością:

Polecamy również