Powiekszanieust Najlepszy spos b by nada ustom kszta t

Najlepszy sposób, by nadać ustom kształt

Duże i kształtne usta to marzenie wielu kobiet, a wraz z wiekiem ich naturalna objętość się zmniejsza. Przedsiębiorstwa kosmetyczne wyprzedzają się w wyścigu o to, kto zrobi efektywniejszą szminkę czy pomadkę wizualnie powiększającą usta. Istnieje też wiele innych sposobów na poprawę wyglądu czy objętości ust. Można skorzystać np. z ich liftingu, czyli zabiegu polegającym na usunięciu nadmiaru skóry między nosem a ustami w celu podniesienia wargi. Inną opcją jest wprowadzenie implantów.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kolejny ze sposobów jest prostszy oraz coraz popularniejszy. Modelowanie kształtu ust odbywa się przez wstrzyknięcie specjalnego preparatu na bazie kwasu hialuronowego, który potrafi idealnie wypełnić wargi i nadać im odpowiedni kształt. Usta po zabiegu powinny wyglądać jędrnie i naturalnie sprawiając wrażenie odmłodzonych.

Regularne stosowanie kwasu hialuronowego, najlepiej co około 6 miesięcy pozwala na uzyskanie długotrwałego rezultatu powiększenia ust, dzięki czemu skóra wokół nich również zachowa młodszy wygląd. Po upływie określonego czasu kwas rozkłada się w ciele, jest też całkowicie bezpieczny, występuje w organizmie także naturalnie.

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem pacjent informowany jest o możliwych powikłaniach lub skutkach ubocznych oraz sprawdzenie czy pacjent nie wykazuje żadnych przeciwwskazań. Równie ważne jest poznanie oczekiwań pacjenta. Po ustaleniu najważniejszych szczegółów dotyczących wypełnienia specjalista wybiera odpowiedni preparat.

Zabieg właściwy trwa około 20 minut, pacjent może skorzystać ze znieczulenia, lecz wtedy czas automatycznie wydłuża się o około pół godziny, bo właśnie tyle należy odczekać, aby znieczulenie zaczęło działać.

Wykonany przez specjalistę zabieg nie powinien wywołać żadnych poważnych efektów ubocznych, ale mogą wystąpić niewielkie wywołane wkłuwaniem zmiany utrzymujące się kilka dni takie jak siniaki czy minimalna opuchlizna na wargach.

Jak bezpieczne jest powiększanie ust?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym należy do zabiegów mało inwazyjnych, nie wymaga też okresu rekonwalescencji, od razu można wrócić do codziennych obowiązków i przyjemności.

Nie istnieje wiele przeciwwskazań do poddania się temu zabiegowi, warto jednak zachować maksimum bezpieczeństwa i upewnić się, czy na pewno żadne z poniższych mnie nie dotyczy.

Przeciwwskazania:

  • opryszczka na ustach i inne zmiany skórne typu zapalnego
  • ciąża i okres laktacji
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • choroby autoimmunologiczne

Przed powiększaniem ust najlepiej skonsultować się ze specjalistą wykonującym zabieg, by mieć pewność, iż nie zaszkodzi on naszemu organizmowi.

Zalety powiększania ust kwasem hialuronowym

Nie trzeba poddawać się operacji, by znacząco poprawić swój wygląd, odświeżyć oraz nawilżyć usta. Inne metody są krótkotrwałe, a jeśli utrzymują się dłużej, to ich efekt nie jest tak dobrze wyglądający, jak po zabiegu kwasem hialuronowym.

Już dwa tygodnie po zabiegu usta przyjmują ostateczny wygląd, który utrzymują pół roku a w niektórych przypadkach znacznie dłużej. Usta po takim powiększeniu wyglądają naturalnie, nie sprawiają wrażenia sztucznie wydętych. Powiększanie ust metodami chirurgicznymi zwiększają możliwość wystąpienia skutków ubocznych, a nawet powikłań.

Jak uzyskać najlepszy efekt?

Najładniejszy efekt wypełnienia i odmłodzenia ust uzyskuje się dzięki dobremu specjaliście oraz odpowiedniemu wyborowi preparatu. Specjalista jest najważniejszy, bo to on wybiera wypełniacz pasujący do wizji nowego kształtu ust pacjenta.

Artykuł Partnera

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link