prezent

Najlepszy pomysł na prezent? Ten unikalny!

Często gdy zbliża się specjalna okazja, w trakcie której chcielibyśmy obdarować bliską sobie osobę czymś wyjątkowym – jak na złość – do naszej głowy kompletnie nie przychodzą żadne pomysły. Co zrobić, by planowany podarunek był zarówno wyjątkowy, jak odpowiednio dopasowany do gustu oraz charakteru? Dowiesz się o tym w poniższym artykule!

Nie idź po najmniejszej linii oporu

Zazwyczaj podczas swoich poszukiwań, pierwszymi miejscami na zakupy, które przychodzą nam do głowy są sklepy lub aukcje internetowe. W ten sposób jednak (zwłaszcza przy ograniczonym budżecie) niekoniecznie uda nam się upolować coś w korzystnej cenie, a zarazem – na tyle trafionego, by miło zaskoczyć obdarowywaną osobę. Oczywiście – perfumy dla kobiety, bądź elegancka koszula dla mężczyzny zawsze będzie uniwersalnym rozwiązaniem. Warto jednak czasem przełamać schemat i wysilić się na coś naprawdę oryginalnego. Gdzie jednak zacząć tropienie okazji?

Na dobry początek

Warto zaczerpnąć inspiracji w miejscach specjalnie ku temu stworzonych, takich jak choćby Katalog Marzeń – stronę poświęconą prezentom na każde okazje i podzieloną tematycznie ze względu na rodzaj osoby, którą chcielibyśmy obdarować. Dziewczyna, tata, znajoma młoda para, a może – nasz szef? Niezależnie, dla kogo szukamy specjalnego podarunku – znajdziemy tam wiele ciekawych pomysłów. Nawet jeśli nie zdecydujemy się na zakup w tym miejscu, z pewnością pomoże nam ono ukierunkować się w naszych dalszych poszukiwaniach.

Kto pyta – nie błądzi

Często spotykaną praktyką jest zasięganie porad na forach internetowych, zarówno ogólnych, jak i o sprecyzowanej tematyce. Jest to świetny pomysł, zwłaszcza w przypadku chęci zakupu prezentu dla płci przeciwnej lub osoby, której zainteresowań nie znamy za dobrze lub miłośnika/czki określonego typu gadżetów. Przykładem takich działań mogą być tu choćby często powstające wątki na forach kobiecych, w których prowadzone są dyskusje, czym poza zwyczajowym “kwiatkiem i perfumami” można zaskoczyć swoją ukochaną. W trakcie takich rozmów pojawiają się nie tylko interesujące propozycje warte rozważenia, ale także – nazwy małych sklepów, bądź innych miejsc, gdzie nieraz w bardzo atrakcyjnych cenach można zakupić piękne wyroby.

“Zwierciadła charakteru”

Jedną z najlepszych opcji w przypadku, gdy dobrze już znamy obdarowywaną osobę, jest dobranie prezentu kierując się jej charakterem. Niezależnie od tego, w jakim jest ona wieku – ubrania z ciekawymi, uniwersalnymi cytatami, bądź memy w przypadku młodzieży – nigdy nie wychodzą z mody. Pomimo tego, że zazwyczaj gustują w nich Panowie – wbrew pozorom – także Panie bardzo często lubią zakładać stroje, które podkreślają ich charakter i usposobienie w niedwuznaczny sposób

koszulka-damska

DIY – tajemniczy szyfr?

DIY (z angielskiego Do It Yourself) to nic innego, jak stronki poświęcone tworzeniu różnorodnych przedmiotów na własną rękę. Zaliczyć do nich możemy bardzo szerokie spektrum akcesoriów – od wszelkiego typu biżuterii, aż po akcesoria gospodarstwa domowego. Warto bacznie przyjrzeć się takim miejscom, gdyż możemy wśród nich wyłuskać wiele atrakcyjnych pomysłów na nieszablonowy i elegancki prezent. Po obejrzeniu zawartości możesz spróbować nawiązać kontakt z osobą prowadzącą stronę i podpytać ją, czy nie byłaby skłonna sprzedać swoich wyrobów lub co więcej – stworzyć coś wedle zaproponowanego projektu. Wielu z twórców z chęcią godzi się na taką ofertą, traktując ją nie tylko jako możliwość zarobku, ale także – swoiste wyzwanie dla ich umiejętności. Ty zaś w tym momencie zyskasz piękny i niepowtarzalny podarunek w nie wygórowanej cenie, którego nie dałoby się nabyć w żadnym sklepie. Pociągająca perspektywa, prawda?

Jasno określony cel

W momencie, gdy już podejmiesz ostateczną decyzję odnośnie tego, co masz zamiar kupić – nie wahaj się korzystać z porównywarek cen. Serwisy takie jak Opineo nie tylko pozwolą Ci wybrać najatrakcyjniejszą cenowo ofertę, ale także – zabezpieczyć się przed niemiłą niespodzianką związaną ze sprzedającym. System opinii dotychczasowych Klientów sklepu pozwoli Ci w jasny sposób zweryfikować, czy jakość wystawianych przez niego towarów spełni Twoje oczekiwania, a czas przesyłki nie będzie dłużył się w nieskończoność. Portale typu Opineo to także miejsca reklamy różnorodnych, małych sklepów internetowych. Można wśród nich odnaleźć wiele nie znanych, aczkolwiek bardzo wartościowych miejsc, godnych Twojej uwagi.

Finalne decyzje

Niezależnie od tego, na który prezent się zdecydujesz – radzimy Ci spróbować wspomniane w artykule sposoby na jego odnalezienie. Nawet jeśli w ostatecznym rozrachunku nie uda Ci się zakupić wymarzonego podarunku, być może odnajdziesz ciekawe strony, które przysłużą Ci się w przyszłości. Następne zakupy dla bliskiej osoby? Unikatowy przedmiot na własny użytek? Teraz już będziesz wiedzieć, gdzie ich szukać. Życzymy Ci owocnych łowów!

źródło zdjęcja użytego w artykule: sklep Koszulkowo

Podziel się wiadomością:

Polecamy również