Najdroższy zegarek świata

Najdroższy zegarek świata – Tag Heuer 45 Connected Modular Full Diamond

Najdroższy zegarek świata – Tag Heuer 45 Connected Modular Full Diamond to prawdziwa, na dodatek podwójna ciekawostka. Co prawda jest dziełem znanej i uznanej w świecie marki, ale nie jest jakimś klasykiem w stylu vintage, lecz… smartwatch’em!

Smartwatche raczej rzadko lądują w kategorii zegarków ekskluzywnych, ale ten jest wyjątkiem. Wyceniony na 180.000 dolarów Tag Heuer 45 Connected Modular Full Diamond to bez wątpienia najdroższy smartwatch na świecie! Powodem jego wysokiej ceny jest fakt, że wręcz ocieka 589 diamentami!

Jego 45 milimetrowa koperta wykonana jest z 18-karatowego białego złota. Ramka i bransoleta ozdobione są 589 diamentami z przejrzystością VVS. Do tego wyświetlacz AMOLED o wysokiej rozdzielczości ekranu 400 x 400, 4 GB pojemności oraz 512 MB pamięci. Został stworzony we współpracy z takimi tuzami nowoczesnych technologii, jak Intel i Google, pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android WearTM.

Jako że jest to zegarek modułowy, w każdej chwili można zamienić “inteligentny” ekran na “klasyczny”, napędzany głowicą mechaniczną.   Jest to ten plus, że przecież nigdy nie wiadomo, kiedy nowoczesny system odmówi nam posłuszeństwa. A przecież bez sensu byłoby nosić zegarek, które nie mierzy czasu. Tylko dla tych wartych setki tysięcy dolarów diamentów?

 

 

Podziel się wiadomością:

Polecamy również