Najdrozsze perfumy swiata 6 Najdro sze perfumy wiata 2020 roku

Najdroższe perfumy świata 2020 roku

Najdroższe perfumy świata 2020 roku to może nie najlepszy temat na ciężkie czasy, w jakich przyszło nam żyć. Z drugiej strony, czemu nie miałybyśmy sobie sprawić odrobinę przyjemności? Nawet, jeżeli będzie to tylko „wąchanie przez szybę”.

Każdy przecież uwielbia cudownie pachnieć, a odpowiednie perfumy robią wrażenie i na długo zapadają w pamięć. Do wyboru mamy wiele wspaniałych perfum w wielu przedziałach cenowych, ale te, które Wam zaprezentuję, to Top 5 na świecie, a ich cena jest niewiarygodna!

Dlaczego niektóre perfumy kosztują tak dużo?

Istnieją trzy kluczowe elementy, które mogą wpłynąć na cenę perfum: rzadkie składniki, luksusowe opakowanie i prestiżowa kampania marketingowa.

Drogocenne składniki…

Jednym z głównych powodów, dla których niektóre perfumy są tak drogie, jest to, że do ich skomponowania wykorzystano rzadkie i drogie składniki pochodzące od zwierząt, drzew i kwiatów. Należą do nich między innymi piżmo rzadkich gatunków zwierząt czy ambra – wydzielina z przewodu pokarmowego kaszalota. Z kolei składniki roślinne są zwykle olejkami eterycznymi, starannie zbieranymi z tysięcy kwiatów. Na przykład perfumy Joy Jean Patou zawierają olejek eteryczny z 10.000 kwiatów jaśminu zbieranych ręcznie w Grasse, miejscowości na Riwierze Francuskiej. Z tak ogromnej liczby kwiatów można stworzyć zaledwie 1/25 uncji olejku eterycznego! Kolejny, niezwykle rzadki składnik, to Oud – żywica wytwarzana tylko przez najstarsze, dziko rosnące drzewa agarowe pierwszego gatunku. Domyślacie się chyba jak bardzo rzadko występujący to składnik?

Luksusowe opakowanie

Opakowanie perfum odgrywa kluczową rolę w jego sprzedaży. Butelka perfum to luksusowy przedmiot, a dla wielu kobiet zmysłowy design butelki i zastosowanie luksusowych akcentów dekoracyjnych nadaje perfumom efekt „wow” jeszcze przed ich użyciem! Najdroższym flakonikiem jak dotąd jest zapach DKNY Golden Delicious Million Dollar, który naprawdę kosztował milion dolarów. Perfumy zapakowano w niewiarygodnie piękną butelkę ozdobioną 2909 kamieniami szlachetnymi, w tym 2700 diamentami i owalnym szafirowym kaboszonem 7,18 karata. Wykonanie projektu butelki z perfumami zajęło 1500 godzin!

Prestiżowa kampania reklamowa

Kampania marketingowa dla najlepszych projektantów perfum musi być kosztowna, jeśli ma być skuteczna. Często do udziału w kampanii zatrudnia się największych celebrytów. Kolejna marketingowa sztuczka, to wprowadzanie kolekcji limitowanej, co nadaje jej status ekskluzywności. Zdziwiłybyście się, jak wielu jest na świecie ludzi gotowych zapłacić ogromną cenę tylko po to, aby mogli cieszyć się poczuciem posiadania takich właśnie specjalnych, wyjątkowych perfum.

Najdroższe perfumy świata 2020 roku

 

5. Caron Poivre

 

Ten bardzo charakterystyczny zapach został stworzony w 1954 roku z okazji 50. rocznicy powstania marki Caron. Odważne, bardzo charakterystyczne, na pewno zapadają w pamięć, ponieważ są ostre i pieprzne („poivre” to po francusku „pieprz”). Perfumy unisex kosztują 815 funtów za uncję (1,00 USD). Oferowane są w kryształowym flakoniku Baccarat z białym złotym kołnierzem ozdobionym kryształem. Flakonik w pięknym pudełku wyłożonym jedwabiem z drzwiczkami, które otwierają się, aby odsłonić perfumy stojące na małym cokole ekspozycyjnym.

Najdrozsze perfumy swiata 2 Najdro sze perfumy wiata 2020 roku

4. Hermès 24 Fauberg

 

W tym przypadku na cenę niewątpliwie wpływa fakt, iż jest to edycja naprawdę limitowana – wyprodukowano tylko 1000 flakoników perfum w cenie 1.250 funtów za uncję. Stworzony przez słynnych paryskich perfumiarzy zapach Hermès ma nutę kwiatu pomarańczy, jaśminu, paczuli, ylang-ylang i wanilii. Równie ekskluzywny jest flakonik z kryształu St Louis z satynową złotą nakrętką.

Najdrozsze perfumy swiata 5 Najdro sze perfumy wiata 2020 roku

3. Chanel Grand Extrait

 

Nazwa Chanel od dawna kojarzy się ze wspaniałymi perfumami i jest prawdopodobnie najbardziej znaną nazwą perfum na świecie. Pierwsze perfumy Chanel No 5 powstały w 1921 roku. Chanel Grand Extrait  pachną jak najpiękniejszy bukiet kwiatów i kosztują 3425 funtów za uncję. Dostępne w buteleczce, która sama w sobie jest synonimem klasycznej elegancji.

Najdrozsze perfumy swiata 3 Najdro sze perfumy wiata 2020 roku

2. Baccarat Les Larmes Sacrees de Thebes

 

Jeden z trzech zapachów limitowanej edycji Baccarat kosztuje 5550 funtów brytyjskich. Ich nazwa, Les Larmes Sacrees de Thebes od razu tłumaczy, dlaczego są takie cenne (w tłumaczeniu: „święte łzy Teb”). Baccarat od dawna słynie z pięknych kryształów. Te akurat perfumy zamknięto w nietypowej piramidzie z przezroczystego kryształu, otoczonej kryształami w kolorze ametystu. Wewnątrz piramidy znajduje się złota kryształowa bańka, w której przechowywane są perfumy. Perfumy Les Larmes Sacrees de Thebes zawierają dwa bardzo rzadkie składniki znane w zamierzchłych czasach: kadzidło i mirrę, także piżmo, drzewo sandałowe i nuty kwiatowe.

Najdrozsze perfumy swiata 1 Najdro sze perfumy wiata 2020 roku

1. Clive Christian No 1 Imperial Majesty

 

Te prestiżowe perfumy zostały stworzone przez jednego z najlepszych producentów perfum na świecie i kosztują 10.370 funtów. Wytwarzane są z wykwintnych i bardzo rzadkich składników, w tym wanilii tahitańskiej, konwalii, kardamonu i rosa centafolis. Flakonik jest wyjątkowy, ponieważ został wykonany z ręcznie obrabianego kryształu, a szyjka jest wykonana z 24-karatowego złota na srebrze. Istnieją dwie wersje tych perfum – dla kobiet z nutami kwiatowymi i dla mężczyzn – o orientalnym zapachu.

Najdrozsze perfumy swiata 4 Najdro sze perfumy wiata 2020 roku

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link