Nagrody św. Kamila 2011

Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką, Anną Komorowską byli goścmi specjalnymi gali wręczenia nagród św. Kamila. Uroczystość z okazji Światowego Dnia Chorego odbyła się 10 lutego w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich, a poprowadzili ją Krystyna Czubówna i Krzysztof Ziemiec.

Nagroda Św. Kamila – patrona chorych i pracowników służby zdrowia – są wręczane z okazji Światowego Dnia Chorego osobom i instytucjom, które w ostatnim roku w szczególny sposób przyczyniły się w pracy na rzecz osób chorych i potrzebujących. Nagrody przyznawane od 2007 r. w kilku kategoriach: fundacje i stowarzyszenia, pracownicy służby zdrowia (lekarze, pielęgniarki), media i twórcy życia publicznego (dziennikarze, aktorzy).

Nagrody specjalne otrzymali w tym roku: Ks. Józef Jachimczak, prof. Marian Zembala, kardiolog – dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca, Elżbieta Kozik – prezeska pierwszego w Polsce Klubu Amazonek i dziennikarz Sławomir Zagórski, kierownik działu nauki „Gazety Wyborczej”. W kategorii „Instytucje, stowarzyszenia i organizacje będące wzorem opieki nad chorymi i ich rodzinami” Nagrodę Św. Kamila otrzymała Fundacja Urszuli Jaworskiej, w kategorii „Pracownicy służby zdrowia z pasją realizujący swoją misję dla dobra chorych i cierpiących” Nagrodę Św. Kamila przyznano prof. Małgorzacie Baka-Ostrowskiej, w kategorii „Środki publicznego przekazu promujące edukację zdrowotną i społeczną” Nagrodę Św. Kamila otrzymała Elżbieta Byszewska z TVP.
W kategorii „Twórców życia publicznego promujących edukację zdrowotną i społeczną” Nagrodę św. Kamila otrzymała Kayah – za bezinteresowny, osobisty wkład w realizację społecznych kampanii edukacyjnych.

[nggallery id=720]

Podziel się wiadomością:

Polecamy również