MUSIMY POROZMAWIAC O KEVINIE 10 Musimy porozmawia o Kevinie

Musimy porozmawiać o Kevinie

Choć nie znamy jeszcze pełnego programu nadchodzącego festiwalu Plus Camerimage 2011, już dziś wiadomo, że jednym z filmów konkursowych będzie obraz pt. „Musimy porozmawiać o Kevinie” w reżyserii Lynne Ramsay z Tildą Swinton i Ezrą Millerem w rolach głównych – odważny i wysmakowany formalnie thriller, obnażający najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy.

Autorem zdjęć do filmu jest Seamus McGarvey, którego obrazy znamy chociażby z filmu Pokuta (reż. Joe Wright), za który otrzymał nominację do Oscara, Godziny (reż. Stephena Daldry); World Trade Center, (reż. Olivier Stone) czy Przeboje i podboje (reż. Stephan Frears). McGarvey ma również na swoim koncie ponad sto teledysków, które zrealizował m.in. dla: U2, The Rolling Stones, PJ Harvey, Robbiego Williamsa, Sir Paul McCartney, Dusty Springfield czy Coldplay.

Projekt „Musimy porozmawiać o Kevinie” był dla niego ważnym doświadczeniem, między innymi dzięki spotkaniu Lynne Ramsay – reżyser, która w pracy nad filmem niezwykłą wagę przywiązuje do obrazu i wrażeń wizualnych. „Język, którym operuje, powstał z połączenia punktu widzenia filmowca i fotografa, dlatego też kamerą posługuje się w niezwykle wyrafinowany sposób.” – mówi Seamus McGarvey. „Od samego początku pracy na planie, Lynne dokładnie wiedziała w jaki sposób chce nakręcić ten film. Uważnie przyglądała się każdemu ujęciu, świadoma możliwości, jakie daje montaż i odpowiednie ustawienie kamery.” – wspomina McGarvey.

„Musimy porozmawiać o Kevinie” zostanie zaprezentowany na festiwalu Plus Camerimage w niedzielę 27 listopada i będzie walczył o Złotą Żabę – główną nagrodę festiwalu.

Tytułowy Kevin (w tej roli Ezra Miller) to demoniczny nastolatek, który świadomie manipuluje swoim otoczeniem, nie uznaje żadnych zasad i z prowokującym uśmiechem mówi: „Wstajesz rano i oglądasz telewizję, jedziesz samochodem i słuchasz radia. Chodzisz do swojej nudnej pracy albo nudnej szkoły, ale o tym nie mówią w głównym wydaniu wiadomości. Doszło do tego, że nawet ludzie z telewizji często oglądają telewizję. Na co oni wszyscy tak patrzą? Właśnie na takich jak ja…“ Na przeciwnym biegunie zobaczymy Tildę Swinton, dla której ta kreacja była jedną z najtrudniejszych i najważniejszych w karierze.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][nggallery id=2058]

Do regularnej dystrybucji film „Musimy porozmawiać o Kevinie” wejdzie 13 stycznia 2012 w dystrybucji Best Film.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Zobacz wideo:

Czytaj również:

Copy link