NOBLE PLACE MONTBLANC KOLEKCJA WRITERS EDITION MONTBLANC sk ada ho d literackiemu geniuszowi

MONTBLANC składa hołd literackiemu geniuszowi

Od 1992 roku Montblanc składa hołd wielkim pisarzom, których dzieła stały się częścią światowej literatury. Limitowana kolekcja Writers Edition to wyjątkowa okazja dla koneserów, by nabyć niezwykły instrument piśmienniczy inspirowany geniuszem, życiem oraz twórczością wielkich autorów. Na przestrzeni lat mogliśmy podziwiać kolekcje sygnowane takimi nazwiskami jak William Shakespeare, Jonathan Swift, Virginia Wolf, Jules Verne, Thomas Mann oraz Leo Tolstoy.

W tym roku marka Montblanc postanowiła wyróżnić najmłodszego anglojęzycznego Noblistę. Najnowsza limitowana edycja to hołd dla talentu Josepha Rudyarda Kiplinga (1865-1936), autora każdemu dobrze znanej Księgi Dżungli. Kipling był jednym z najpopularniejszych pisarzy w Wielkiej Brytanii na przełomie XIX i XX wieku. Jako innowator w sztuce opowiadania wywarł wpływ na światową literaturę. Urodzony w Indiach, był bardzo związany z krajem i jego kulturą przez co stał się swojego rodzaju promotorem orientalizmu. Joseph już w wieku 42 lat otrzymał nagrodę Nobla. To właśnie słynna Księga Dżungli była główną inspiracją do stworzenia limitowanych instrumentów piśmienniczych. Jedna z najwybitniejszych prac autora to zbiór opowiadań traktujących o ludzkich archetypach w formie zwierzęcej. To właśnie te kolorowe postacie z jego opowieści, są przedstawione w tegorocznej limitowanej kolekcji Montblanc Writers Edition.

Instrument piśmienniczy prezentuję się niesamowicie i już na pierwszy rzut oka widać kunszt i precyzję jego wykonania. Pokryty jest drogocenną matową żywicą w kolorze „dżungli” ,który odzwierciedla odcień pierwszej okładki amerykańskiej edycji książki. Bardzo wyraźnie widoczny jest także motyw zwierzęcy na klipsie. Głowa wilka jest odniesieniem do stada odpowiedzialnego za wychowanie osieroconego chłopca o imieniu Mowgli. Jest to symbol nauki wszystkich cech niezbędnych do przetrwania.

Gdy popatrzymy trochę wyżej, możemy zauważyć grawerunek, który powtarza się również na pierścieniu stożka – “If you can keep your head when all about you are losing theirs…you’ll be a man my son”. Piękny cytat pochodzący z dzieła „If” – wiersza napisanego w formie ojcowskiej porady do swojego syna. Stalówka zaś powlekana jest złotem o próbie AU 750. Na samym końcu zdobiona jest kulką symbolizująca liczne podróże Kiplinga. Wzór tygrysa , pokryty złotem nałożony na lakierowanej na zielono żywicy to nawiązanie do Shere Khan, fikcyjnego tygrysa bengalskiego i głównego antagonisty książki. Inicjały „RK” umieszczone na wieczku pióra wiecznego, długopisu oraz ołówka mechanicznego pochodzą z oryginalnego listu zakupionego przez Montblanc, zawierającego niezwykle rzadki odręczny podpis Josepha Rudyarda Kiplinga.

Kolejny instrument piśmienniczy Montblanc Writers Edition Limited Edition 70. Nie bez powodu właśnie ta liczba została wzięta pod uwagę. Oznacza ona wiek w którym zmarł Joseph Rudyard Kipling. Kolorem przewodnim pióra jest czerwony. Inspiracja została zaczerpnięta z klejnotów ankus.

Kolekcję zamykają dodatki i akcesoria. Jest to dobra wiadomość dla koneserów oraz prawdziwych zwolenników marki Montblanc. W tegorocznej Writers Edition znajdziemy nowy atrament w kolorze khaki inspirowany dżunglą. Kolejną pozycją jest notatniki ze skóry cielęcej za nadrukowanym wzorem wilków. Dodatkiem idealnym dla podróżnika będzie natomiast pokrowiec na długopis który poza ochroną instrumentu zapewnij niesamowite estetyczne doznania dzięki motywom graficznym nawiązującym do kolekcji.

Swoimi historiami oraz wyjątkową kreacją bohaterów, Rudyard Kipling podbił serca i umysły wielu pokoleń. Dzięki kunsztowi i umiejętnościom rzemieślników z Montblanc, historie Josepha Rudyarda Kiplinga żyją w nowej kolekcji limitowanych artykułów piśmiennych.

Po więcej modowych inspiracji i na zakupy zapraszamy do butiku Montblanc znajdującym się pod adresem Nowy Świat 6/12 i w Galerii Mokotów w Warszawie a także do sklepu online Noble Place https://nobleplace.pl/

NOBLE PLACE MONTBLANC 17950 PLN MONTBLANC sk ada ho d literackiemu geniuszowi NOBLE PLACE MONTBLANC KOLEKCJA WRITERS EDITION MONTBLANC sk ada ho d literackiemu geniuszowi

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link