Moja Pierwsza Komunia Święta

Moja Pierwsza Komunia Święta

Dziewczynki ubrane na biało, chłopcy w garniturach, podniosła atmosfera i mnóstwo kwiatów. A przy tym nie lada stres dla każdego dziecka, bo oto nadszedł dzień Pierwszej Komunii Świętej. Kościół przystrojony, goście zaproszeni i wszystkie oczy skierowane na Twoje dziecko, które w tym wyjątkowym dniu przyjmie jeden z najważniejszych sakramentów w swoim życiu. Bardzo dużo przygotowań do tego jedynego dnia. Jeśli przeraża Cię wizja ulokowania w domu kilkudziesięciu osób, które zjeżdżają się na tę okazję, koniecznie przeczytaj, jakie alternatywy mamy Ci do zaproponowania!

Pierwsza Komunia Święta. Przygotowania krok po kroku

Początki przygotowań są dość ciężkie. Nie chodzi tu o ustalanie menu, wybieranie strojów czy roznoszenie zaproszeń. Choć brzmi to, jak przygotowania do wesela, cały czas mowa jest o Pierwszej Komunii Świętej. Wbrew pozorom to Twoje dziecko ma najwięcej przygotowań na głowie. Przed tym ważnym dniem musi nauczyć się wielu modlitw, odbyć godziny prób, aby wszystko było idealne i aby jak najgłębiej przeżyć tę uroczystość. A rodzice wiadomo, stresują się razem z dzieckiem. Bo przecież trzeba dopilnować, aby pozdawało wszystkie modlitwy, dotarło na pierwszą spowiedź i oczywiście wyglądało pięknie. Alba, sukienka lub garnitur to ciężki wybór zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Trzeba dobrze się zgrać, żeby każda ze stron była zadowolona. Do tego musisz pamiętać o wianku, świecy, książeczce do nabożeństwa, żeby dziecko było w pełnej gotowości. Idąc tym tokiem rozumowania nastaje teraz czas na zaproszenie gości. Wszyscy dwoją się i troją, żeby dać dziecku jak najlepszy prezent i czasami zapominają, że nie o to w tej uroczystości chodzi. Ale sam fakt tego, że to wyjątkowy moment warto, aby cała rodzina była w tym czasie razem. Tylko co zrobić, kiedy nie masz w domu na tyle miejsca, żeby wszystkich pomieścić, ani czasu, aby wszystko przygotować?

Pierwsza Komunia Święta w Dworze Korona Karkonoszy

Wyzwania są po to, żeby się z nimi mierzyć. I wcale nie chodzi o to, że masz zacząć przygotowania w nocy, żeby się wyrobić. Poszukaj innego rozwiązania. Pomyśl, że po przyjęciu przez Twoje dziecko sakramentu, wsiadasz do samochodu i jedziesz na pyszny obiad z całą rodziną. Brzmi świetnie? Zapewni Ci to Dwór Korona Karkonoszy, który zna się na organizacji Komunii najlepiej! Wystarczy wybrać menu i wszystko będzie gotowe na czas! Ten wyjątkowy moment spędzony w rodzinnym gronie na pewno przełoży się na zadowolenie gości nawet tych, którzy przybędą z najdalszych zakątków świata specjalnie na tę okazję. Dwór Korona Karkonoszy posiada kilka sali na tego typu spotkania, a to wszystko w otoczeniu niezapomnianych krajobrazów gór.

Artykuł sponsorowany

Podziel się wiadomością:

Polecamy również