646bf0a2faa00addf43fb77ff715a3c5 ModaDlaZdrowia 8211 akcja charytatywna w salonach Promod

#ModaDlaZdrowia – akcja charytatywna w salonach Promod

Wiesz co to jest cytologia? To badanie ginekologiczne, które ratuje życie. Codziennie 10 Polek dowiaduje się, że ma raka i aż 5 z nich umiera. Niestety w Polsce cytologia nie jest obowiązkowo wykonywana, dlatego organiacja Kwiat Kobiecości wraz z francuską marką Promod zorganizowały akcję, której celem jest zakup cytobusa, czyli mobilnego gabinetu ginekologicznego.

W Polsce takie badanie nadal uznawane jest za towar luksusowy, są miejsca gdzie nie ma żadnego gabinetu ginekologicznego w okolicy, w którym można je wykonać. Tysiące kobiet, które chcą zadbać o swój stan zdrowia muszą poświęcić długie godziny, by dojechać do ośrodka zdrowia i zapisać się na badanie. W związku z tym powstała inicjatywa tworzona przez kobiety dla kobiet, bo po to jesteśmy aby się wspierać!

Od 2 – 30 września, w salonach marki Promod w ramach drugiej edycji akcji zbierane są ubrania damskie, męskie oraz dziecięce, które dzięki zbiórce mają szansę na drugie życie. Odwiedzając Promod zobaczymy specjalnie wyznaczone miejsca, gdzie można zostawić odzież, buty oraz drobne akcesoria. Ubrania zostaną przekazane organizacji UbraniaDoOddania.pl, która każdy zebrany kilogram zamieni na 1 zł i przekaże go na zakup cytobusa.

Akcja #ModaDlaZdrowia to połączenie działań proekologicznych ze wsparciem projektu na rzecz promocji zdrowia kobiet. Marka Promod pragnie kontynuować wprowadzanie do swoich butików działań promujących świadome, proekologiczne postawy oraz dodatkowo popierać inicjatywy, które są tworzone z myślą o kobietach.

Faf010971081444c7bfeee7659349b93 ModaDlaZdrowia 8211 akcja charytatywna w salonach Promod

ModaiJa poleca również:

Copy link