Wielka księga ubiorów i stylów

MODA. Wielka księga ubiorów i stylów

Przepięknie wydany album, dla miłośników mody, sztuki i stylu – pozycja absolutnie obowiązkowa!

MODA. Wielka księga ubiorów i stylów” wydawnictwa Arkady to luksusowo wydany przewodnik po wszystkim, co kiedykolwiek było noszone, a prowadzi czytelnika przez 3000 lat historii mody! Od prostoty do wyrafinowania, od elegancji do ekstrawagancji. Znakomitej jakości zdjęcia prezentują 1500 strojów od starożytnego Egiptu przez legendarne domy mody Chanel i Dior po najnowsze modele McQueen i Prady.

Przejrzyjmy spis treści, który zaledwie w promilach oddaje to, co oferuje nam przewodnik Wydawnictwa Arkady:
– Świat starożytny – prehistoria – VI w. n.e
– Średniowiecze: romanse i handel – 600-1449
– Renesansowy splendor – 1450-1624
– Barok i rokoko – 1625-1789
– Od rewolucji do frywolności – 1790-1900
– La Belle Epoque i złote lata jazzu – 1901-1928
– Od przepychy Glamour do funkcjonalności 1929-1946
– Optymizm i młodość 1947-1963
– Od swingujących lat 60. do Glam Rocka – 1964-1979
– Dekady wielkich projektantów – od roku 1980

Prawda, że znajdziemy tu wszystko, co w modzie ważne, istotne, każdy kamień milowy mody i stylu?

Poczynając od klasycznej Grecji, wykorzystania barwników i pigmentów, ówczesnego wzoru mody – Królowej Nefertiti,  poprzez barokowy przepych, dworski styl i kanon mody, poprzez erę jazzu i pierwszych gwiazd filmowych Hollywood (ikon mody i stylu!), aż do współczesnych, wielkich kreatorów mody z Alexandrem McQueen’em i Vivienne Westwood na czele.

Przewodnik jest zarazem albumem, wyjątkowo bogato i pięknie ilustrowanym (jak na wydawnictwo modowe przystało), każdy szczegół znajduje swoje odbicie w sąsiadującej ilustracji, rysunkach (przy wiekach minionych) czy przepięknych zdjęciach z pokazów mody (przy tematach współczesnych). Wszystkie ilustracje są szczegółowo opisane, dzięki czemu nie musimy wyobrażać sobie, jakie koronki noszono na dworze Króla Słońca, ani też jak wygląda kapelusz budka z okresu Regencji.
Porcja rzetelnej, niemalże naukowej wiedzy poparta olśniewającymi ilustracjami!

Całość uzupełniają równie istotne Dodatki, jak 3000 lat ubioru damskiego, męskiego, pantofli czy toreb, niezwykle praktyczny i poręczny ilustrowany słowniczek terminów (dla przykładu, kto wie, co to Aran lub Arisaid?), zaś poruszanie się po albumie ułatwia obszerny i dobrze skonstruowany indeks.

“MODA. Wielka księga ubiorów i stylów” zarówno w treści, jak i swej formie wydawniczej pięknie po raz kolejny udowadnia, że prawdziwa Moda to prawdziwa Sztuka.

Andrzej Kwaśniewski

MODA. Wielka księga ubiorów i stylów
Oprawa twarda,
Format 25x30cm,
Stron 480
Rok wydania 2014
Wydawca: Arkady

moda-wielka-ksiga-ubiorw-i-stylw

Podziel się wiadomością:

Polecamy również