styl industrialny

Moda w aranżacji wnętrz 2019 – styl industrialny

Niemal wszędzie, także w tematyce wystroju wnętrz, nurty w projektowaniu, czyli zawieraniu pewnych konkretnych elementów, kolorów czy dodatków co roku się zmienia. Zazwyczaj tego typu moda kształtuje się podczas targów wnętrzarskich, odbywających się niemal na całym świecie. Które kwestie z tegorocznej mody na wystrój można przenieść do stylu industrialnego? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym tekście.

Zdecydowanie ciekawym twistem, który można umieścić w naszej industrialnej aranżacji jest dodanie nowego koloru ścianom i postawienie częściowo na pastele. Choć brzmi to jak coś zupełnie nie pasującego do tego stylu, to jednak zimne błękitne pastele czy te pokrewne z bielą mogą się sprawdzić. Oczywiście polecamy je jedynie jako ciekawy dodatek, który można wypróbować na danej ścianie czy też w formie dodatków. Niestety dla industrialnego stylu ten rok nie jest najbardziej korzystny, bo moda zmierza w kierunku odrzucenia dominującej bieli, tak często wykorzystywanej w opisywanym kierunku wnętrzarskim. Jednak na całe szczęście czerń w dalszym ciągu jest zaliczana do modnych kolorów, więc można spróbować dodać jej nieco więcej.

styl industrialny

Postaw na metal

Podobno minimalizm również powoli wychodzi z mody, nie tylko pod względem odrzucania zimnych szarości i białych barw, ale także pod względem prostych brył geometrycznych, na których podstawie powinny składać się nasze meble. Uwagę zaczynają obecnie przyciągać głównie kojarzone z latami 70. XX wieku obłe kształty przede wszystkim do zastosowania przy konstrukcji foteli, krzeseł czy stolików do kawy. Na szczęście dla miłośników większej surowości połączonej z klimatem innej epoki coraz większe znaczenie zdobywają meble stworzone całkowicie z jednego materiału, szczególnie z metalu, a także łączenie różnych jego rodzajów. Jest to szansa dla stylu industrialnego, który znakomicie łączy się z metalowym wyposażeniem. Dlatego w ramach eksperymentu można dodać do wystroju np. całkowicie metalowe krzesła czy stolik. Nie można przy tym przesadzić z ilością niestandardowych elementów, aby nasze mieszkanie nie straciło swojego industrialnego klimatu.

Niestety rok 2019 nie jest również łaskawy dla industrialnego looku pod względem wzorów, które można umieścić na ścianie. Choć w stylu industrialnym można wprowadzać większe wzory, oscylujące wokół obecnie modnego maksymalizmu, to powinny być one głównie oparte na geometrii i ostrych kątach. Obecnie coraz częściej widoczne są odważne, kwiatowe wzory, które kompletnie nie wpisują się w filozofię uniwersalnego stylu, który opisujemy. Częściowo pozytywnym aspektem jest fakt, że niesymetryczne wzory geometryczne nadal są obecne w modzie, a przy odpowiednim projekcie istnieje szansa, że znakomicie wpasują się w wystrój industrialny. Jeśli masz problem z doborem modnej aranżacji, również w kontekście swojej restauracji, to warto w takim przypadku zasięgnąć opinii specjalistów. Firma Loft Decora ze Swarzędza, dzięki swojemu doświadczeniu, z powodzeniem doradzi lub zaplanuje modne połączenie jakościowych mebli industrialnych z wystrojem. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową: https://loftdecora.pl/realizacja/meble-do-restauracji-producent/

styl industrialny

Odpowiednie oświetlenie krokiem w dobrą stronę

Nadzieją dla tegorocznych wystrojów w stylu industrialnym są ciężkie dodatki i inne elementy, takie jak oświetlenie. Odnosi się to nie tylko do ich wagi, ale także rozmiarów i kształtów. Szczególnie dobrze odnosi się to do materiału, takiego jak metal, dlatego idealnym dodatkiem do tegorocznego nurtu w stylu industrialnym będzie kwadratowa lampa na dużej i długiej nodze. Nie dość, że spełni ona swoje zadanie jako część oświetlenia, to jeszcze dopełni całe pomieszczenie swoją obecnością, co prawda odbierając przy tym nieco przestrzeni, ale dodając jej więcej metalicznego charakteru. Choć styl industrialny przechodzi w tym roku cięższe chwile niż w latach poprzednich, to jednak jego miłośnicy w dalszym ciągu mogą uchodzić za właścicieli modnych mieszkań czy domów. Wystarczy odpowiednio operować industrialnymi elementami wystroju, łączyć je i szukać w pozornie nieprzeznaczonych dla danego stylu kierunkach nowych inspiracji. Jest to przepis na naprawdę interesujące projekty, które być może wyznaczą trendy w nadchodzących latach. W końcu tak naprawdę obecnie każdy może kształtować w mniejszy lub większy sposób obowiązującą modę.

Meble industrialne - LOFT Decora

Podziel się wiadomością:

Polecamy również