Moda na kropki Moda na kropki 8211 co nowego w nowym sezonie

Moda na kropki – co nowego w nowym sezonie?

Moda na kropki, grochy i groszki jest ponadczasowa. Pomimo tego, co roku specjaliści od marketingu ogłaszają je jako „najgorętszy wzór sezonu!” Sprawdźmy, jakie to gorące propozycje przygotowały marki modowe na nadchodzący sezon wiosna-lato 2020.

Moda na kropki – polka dots

Wzór w kropki znany jest również pod nazwą polka dots. Nazwa pochodzi od ludowego tańca – polka – który narodził się w XIX wieku w Czechach (był, oczywiście, również bardzo popularny i w Polsce), albowiem stroje tancerek były wówczas ozdobione charakterystycznymi grochami. Co ciekawe, kropki, grochy, to także wzór charakterystyczny dla ubioru tancerek hiszpańskiego flamenco. Trend ten odżył po II wojnie światowej, a dziś dominuje w kolekcjach utrzymanych w stylu retro i vintage.

Ulubiony styl gwiazd i projektantów

Kropki i grochy to wzór na tyle odwieczny, że dziś kojarzony jest wręcz z modą retro. Szczyt popularności kropek i grochów przypada na lata 50. XX wieku. Kojarzony jest ze stylem pin-up i takimi ikonami mody i stylu, jak chociażby Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Brigitte Bardot, a w latach późniejszych – Julia Roberts czy Monici Belluci.

Trend ten od lat obecny jest też na wybiegach światowych kreatorów mody – występował już między innymi na pokazach Dior, Dolce&Gabbana, Balenciaga, Valentino.

Kropki dobre na wszystko

Kropki, grochy i groszki nadają powiew romantycznej, dziewczęcej świeżości każdej niemal stylizacji. Dlatego też wzory te są tak lubiane przez kobiety w każdym wieku i w każdym zakątku świata.

Co najważniejsze, pasują zarówno do klasycznej, stonowanej elegancji, jak i bardziej kolorowych czy pastelowych stylizacji. Nie ma znaczenia – drobne groszki czy olbrzymie kropki.

W nadchodzącym sezonie nosić będziemy je na sukienkach, spódnicach czy damskich koszulach. Takie ubrania znajdziecie między innymi  – w kolekcjach takich marek, Greenpoint, Moodo czy Tory-Burch. Z kolei Red Valentino zapewni Wam słodkie, pastelowe i oczywiście „pokropkowane” obuwie.

15a6c59af72d2a6429e4335f73912e80286b5091 Moda na kropki 8211 co nowego w nowym sezonie

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link