MaMa w Kinie Praha

MaMa w Kinie Praha

Kolejne spotkanie już 3 grudnia!

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 3 grudnia o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie „Złość u dzieci. Agresja między rówieśnikami”, które poprowadzi Katarzyna Kramarz. Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu „Serce, serduszko” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha, stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 3 grudnia o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie „Złość u dzieci. Agresja między rówieśnikami”, które poprowadzi Katarzyna Kramarz.

Agresja u dzieci jest często występującym zjawiskiem. Maluch kopie, bije, krzyczy, gryzie… jako rodzic możesz czuć bezradność i mętlik w głowie, zrobisz wszystko żeby się wreszcie uspokoiło. Najszybszym ale nienajlepszym sposobem jest „przekupstwo” – agresji nie wolno ignorować, ustępować, a tym bardziej nagradzać. Nie wszystko jest jednak tak poste, jak się wydaje. Zanim jednak i my damy ujście negatywnym emocjom, zastanówmy się nad przyczyną takiego zachowania i odpowiednim rozwiązaniem.

Na spotkaniu porozmawiamy o:
· Przyczynach i mechanizmach powstawania agresji i przemocy,
· Propozycjach oddziaływań wychowawczych,
· „Wybuchu” – czyli jak reagować, by nie wybuchnąć wraz z dzieckiem,
· Postępowaniu z agresywnym dzieckiem,
· Pomocy, jakiej możemy udzielić dziecku, aby wyrażał swoją złość w konstruktywny sposób,
· Znaczeniu podjętych ról – ofiara kontra agresor.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kramarz – terapeuta, psycholog, magister Psychologii Klinicznej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, specjalizująca się w pracy z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju. Doświadczona w prowadzeniu socjoterapii z dziećmi przejawiającymi zaburzenia emocjonalne i braku w sferze
WWW.KINOPRAHA.PL radzenia sobie z zachowaniami o podłożu afektywnym.

Po spotkaniu zapraszamy na film „Serce, serduszko” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. „Serce, serduszko” – to opowieść o wolności, przyjaźni i wierze w marzenia. Maszeńka marzy o karierze primabaleriny. Pewnego dnia ucieka z domu dziecka, a w ślad za nią rusza Kordula, jej ekscentryczna opiekunka i miłośniczka tatuaży. Razem przemierzają całą Polskę od Bieszczad aż do Gdańska, by zdążyć na egzamin do szkoły baletowej. Ścigane listem gończym przez policję, napotykają na swojej drodze mnóstwo dziwnych postaci, które pomagają dziewczynce spełnić marzenia. Maszeńki szuka też jej ojciec, który musi na nowo odnaleźć drogę do serca córki i odmienić swoje życie.

Cykl MaMa w Kinie Praha jest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej jest przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali są dostępne pieluchy, kosmetyki pielęgnacyjne oraz miejsce do przewijania. Na sali znajduje się kącik wyposażony w gry, zabawki i kredki, w którym animatorzy bawią się z dziećmi. Podczas trwania spotkania dzieci pozostają pod opieką rodziców/opiekunów.

Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha! Patronat medialny: ModaiJa

600x800 mama 3 grudnia

Podziel się wiadomością:

Polecamy również