Lidia Kopania

Lidia Kopania zmierzyła się z U2! wideo

W ramach Ekspresowych Sesji Nagraniowych w Studiu im. Henryka Debicha w Radiu Łódź, Lidia Kopania miała przyjemność nagrać utwór „With Or Without You” zespołu U2 oraz kolędę „Gdy śliczna Panna”. Dlaczego akurat piosenka U2? Ponieważ Lidia uwielbia ten zespół i ten właśnie utwór.

Razem z chłopakami z Kind Of Blue godzinami wsłuchiwali się w ich muzykę i rozprawiali nad fenomenalną charyzmą wokalną (i nie tylko) Bono. A kolęda to taki upominek dla wiernych fanów piosenkarki z okazji zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia.

„Dziś nagranie, jutro emisja” – w dużym skrócie tak właśnie można opisać inicjatywę Ekspresowych Sesji Nagraniowych, za którą odpowiada Marcin Tercjak , szef muzyczny łódzkiej rozgłośni.

„To było niesamowite przeżycie! Już następnego dnia , wracając z sesji, usłyszałam utwór With Or Without You w radiu” – mówi Lidia Kopania.

Kolęda zostanie wyemitowana nieco później. Takie nagrania, właściwie na tzw. „setkę” , to niezły test na sprawdzenie możliwości i umiejętności piosenkarzy. Tempo realizacji zawrotne, ale dodające artyście skrzydeł, szczególnie jeśli pracuje się z zaprawionymi w bojach scenicznych muzykami. W studiu z Lidią byli: (od lewej) Michał Burzymowski (bas), Marek Szajda (gitara elektryczna), Przemek Kuczyński (perkusja) oraz głównodowodzący Tomek Lewandowski (instrumenty klawiszowe). Ze stoickim spokojem nagrania realizował bardzo czujny Kamil Burzymowski.

Lida Kopania 1

Lida Kopania 2

Lida Kopania 3

A tutaj można posłuchać jak Lidia Kopania zaśpiewała wielki przebój zespołu U2.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również