Lidia Kopania

Lidia Kopania: Moim zdaniem…

Na wielką galę wybrałabym Sukienkę projektu Elie Saab. Uwielbiam kreacje tej marki. Są absolutnie wyjątkowe, piękne, zmysłowe i trochę jakby nie z tego świata Pod sukienkę na pewno włożyłabym bieliznę firmy Alles. Do sukni Elie Saab pasowałaby idealnie.

Na co dzień noszę Ubrania, w których czuję się komfortowo i swobodnie. Lubię sukienki, bo nie muszę dobierać dołu do góry i odwrotnie, a poza tym, mam dość kobiecą sylwetkę i czasami trudniej jest mi zakupić spodnie lub spódnice, które leżałyby idealnie. Sukienka rozwiązuje ten problem.

Słucham, czytam, oglądam Ciągle czegoś słucham. Ostatnio rozluźniają mnie utwory Jamesa Blunt’a, a szczególnie jeden, o tytule „High”. Jeśli chodzi o książkę, w bardzo pozytywny nastrój wprowadziła mnie lektura wywiadu-rzeki z profesorem Jerzym Vetulanim, którą przeprowadził Marcin Rotkiewicz. W książce „Mózg i błazen” jeden z najbardziej oryginalnych polskich uczonych, neurobiolog i popularyzator nauki, opowiedział o fascynujących, ale i bardzo kontrowersyjnych rzeczach o sobie, o nauce, narkotykach, krakowskich artystach i Janie Pawle II, którego znał osobiście. Film, który jakiś czas temu zrobił na mnie wrażenie to „Birdman” – amerykański komediodramat w reżyserii Alejandra Gonzáleza Iñárritu. Można go odebrać z przymrużeniem oka, ale też i dość serio.

Uwielbiam Uwielbiam wspaniałomyślnych ludzi, którzy pomagają innym nie oczekując niczego w zamian. Kocham również morze, góry, bieganie, pływanie i oczywiście śpiewanie.

Kobieta Ma w życiu do pogodzenia wiele ról.

Moje hasło na dziś lub na całe życie Moje hasło na dziś to: ” Jeżeli czegoś nie wolno, ale się bardzo chce, to można” .

Lidia Kopania – Zwyciężczyni konkursu TOPtrendy 2006 organizowanego przez Telewizję Polsat. Ciepły, czterooktawowy głos Lidii Kopani jest odkryciem organizatorów konkursu Miss Nastolatek Polski, gdzie zdobyła tytuł ‚Miss Dziennikarzy’. Lidia wykonała piosenkę przewodnią konkursu i trafiła do Dariusza Grabowskiego, wykładowcy w łódzkiej Akademii Muzycznej, z którego porad i doświadczenia korzystały m. in. takie artystki jak Urszula Dudziak czy Kasia Stankiewicz.
W 2003 roku Lidia pojechała na przesłuchanie do Hamburga, gdzie swoją drugą płytę nagrywał zespól ‚Kind of Blue’ (w skład zespołu wchodzą ‚poza Lidia’ dwaj niemieccy instrumentaliści: Bernd Klimpel oraz Frank Spinngieß). Angaż dostała natychmiast. Materiał muzyczny na plytę był już gotowy, ale specjalnie dla Lidii napisano kolejne utwory – nastrojowe, liryczne ballady. Ich pierwsza wspólna płyta zatytułowana ‚Beating The Morning Rush’ ukazała się w Niemczech pod koniec 2004 roku i zdobyła uznanie nie tylko szerszej publiczności, ale i krytyków. Przez jeden z najbardziej znanych niemieckich magazynów Bild ‚Audio Video Foto’ zespół został uznany za najlepszy niemiecki zespól grający międzynarodowy pop.
Zadebiutowała w Polsce singlem ‚Pocałuj mnie’ podczas ogólnopolskiego konkursu ‚Premiery’ w 2005 roku. Wystąpiła wtedy jako wokalistka zespołu ‚Kind of Blue’. Prasa komentowała ten występ: ‚Szkoda takiego głosu tylko dla Niemców!’. W październiku 2006 roku nakładem EMI Music ukazała się Jej debiutancka płyta ‚Intuicja’, którą promowały single ‚Sleep’, ‚Hold On’ i ‚Twe milczenie nie jest zlotem’.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link