Kulturalny prezentownik

Kulturalny prezentownik

Choć to grudzień z reguły kojarzy się z prezentami, w ciągu całego roku trafia się wiele okazji do obdarowania najbliższych. Wśród najpopularniejszych podarków co roku znajduje się szeroki wybór dóbr kultury, w tym książek, płyt z muzyką i filmami czy biletów na wydarzenia. Jak wybrać oryginalny kulturalny prezent, by odpowiadał zainteresowaniom osoby obdarowanej?

Prezent dla miłośnika literatury

Wielbiciel książek tylko z pozoru jest idealną osobą do obdarowania. Nawet jeśli znasz upodobania literackie danego czytelnika, możesz przez przypadek wybrać książkę, którą już ma w swojej kolekcji. Lepszym rozwiązaniem może okazać się np. przedpłacona karta oferowana w niektórych księgarniach internetowych oraz stacjonarnych. Taką kartę podarunkową przygotowuje dla swoich klientów m.in. Empik – obowiązuje ona na cały asortyment sklepu, dzięki czemu osoba obdarowana może sama wybrać, jakie książki chce otrzymać.

Prezent dla kinomana

Również w tym przypadku lepiej nie stawiać na propozycje oczywiste, takie jak ulubiony film czy najświeższa premiera na DVD. Może się bowiem okazać, że to już kolejny egzemplarz w kolekcji. Lepiej sprawdzą się vouchery, karty abonamentowe do kina czy wejściówki na nadchodzący akurat festiwal filmowy. Jeśli wolisz jednak konkretniejsze prezenty, także tutaj masz okazję zapoznać się z asortymentem gadżetów dla pasjonatów i produktów pośrednio związanych z kinem. Kinoman z pewnością ucieszy się z plakatu do wybranego filmu, kubka z ulubionym bohaterem (do podarunku możesz dołożyć dobrą herbatę lub kawę, dzięki której seanse będą jeszcze milsze) albo… książki poświęconej cenionemu reżyserowi.

Prezent dla wielbiciela muzyki

Wybór prezentów dla melomanów jest naprawdę szeroki, od płyt ulubionych zespołów po gadżety z ich kolekcji. Sprawdzą się np. koszulki z logo zespołu, plakaty albo – wzorem podarunku dla kinomana – książka poświęcona twórcy czy danemu gatunkowi muzycznemu. Doskonałym prezentem będzie również… możliwość zobaczenia ulubionego wykonawcy na żywo. Jeśli zbliża się akurat koncert w Twojej okolicy, meloman z pewnością będzie zachwycony podarunkiem w postaci biletów.

Szukasz dalszych inspiracji? Jeszcze więcej pomysłów na wyjątkowe kulturalne prezenty w atrakcyjnych cenach znajdziesz tutaj.

Kulturalny prezentownik

Artykuł partnera

 

Podziel się wiadomością:

Polecamy również