Spotkanie z Krzysztofem Holowczycem 3 Krzysztof Ho owczyc Moim zdaniem 8230

Krzysztof Hołowczyc: Moim zdaniem…

Na co dzień noszę…
Najbardziej lubię T-shirt i dżinsy. Myślę, że dla człowieka najbardziej naturalnym klimatem jest basen Morza Śródziemnego. Tam powinniśmy mieszkać. Zdecydowanie wolę taki klimat, nawet bardziej pustynny od tych naszych zim i pluch. Ma być wygodnie i jak najmniej ciężkich ubrań

Czytam…
Wydałem właśnie kolejną książkę, a właściwie poradnik, chociaż założenie jest takie, by dobrze się to czytało. Bo można ludzi zanudzić opowiadając banalną historię. Albo opisać pięknie punkt po punkcie. Staraliśmy się, aby był to praktyczny poradnik, lecz dobrze i ciekawie napisany, jak dobra wciągająca książka. Nie zależało mi natomiast, aby miało to ton pouczający. Sam sporo podróżuję i podczas podróży dużo czytam, dlatego najczęściej kupuje książki na lotniskach, książki które mają mi głównie służyć dla rozrywki, zabicia czasu i wyzwolenia emocji. Dlatego, są to przeważnie kryminały i książki sensacyjne. Ostatnio w mojego ulubionego literackiego bohatera wcielił się kinie sam Tom Cruise.

Słucham…
Mam na szczęście dwie córki, które na zmianę dbają o moją edukacje muzyczną i ciągle na nowo wymieniają pliki w moim iPodzie. Dzięki nim jestem na bieżąco z trendami (śmiech). Ale, oczywiście, nie skupiam się na jednym konkretnym muzycznym nurcie. Ciągle słucham starych, dobrych Pink Floyd’ów czy Simple Minds. Słucham też Glacy, bo robi bardzo energetyczną muzykę. Jesteśmy starymi przyjaciółmi.

Kobieta…
Kobiety się kocha! To piękne stworzenia do kochania i podziwiania. Oby jak najdłużej były kobiece, bo żyjemy czasach, w których mężczyźni przypominają kobiety, a kobiety stają się zbyt męskie.

Hasło na dziś lub na całe życie…
Nie mam takich zdań drogowskazów, do których bym się mocno przywiązywał. Ja po prostu kocham życie. Życie jest fantastyczne i nadzwyczaj piękne.

Spotkanie z Krzysztofem Holowczycem 12

Krzysztof Hołowczyc – polski kierowca rajdowy, prezenter telewizyjny, od 2007 do 2009 poseł do Parlamentu Europejskiego z listy Platformy Obywatelskiej. Trzykrotnie uzyskiwał tytuł rajdowego mistrza Polski (1995, 1996, 1999), raz mistrza Europy (1997), trzykrotnie był zwycięzcą Rajdu Polski, uczestniczył w RSMŚ zarówno w samochodach WRC, jak i grupy N oraz w Rajdzie Dakar. Największe sukcesy odnosił razem z pilotem Maciejem Wisławskim. Od 2005 startuje również w rajdach cross-country, m.in. w Baja. Zagrał gościnnie samego siebie w filmie Dlaczego nie! oraz w serialu Klasa na obcasach, wystąpił także w teledysku My Riot „Ból przemija”. W 2012 została wydana jego książka Piekło Dakaru. W 2012, za wybitne zasługi w działalności na rzecz polskiej motoryzacji, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link