Queen Elizabeth II on 3 June 2019 Kr lowa El bieta II nie b dzie ju nosi futer 8211 komentarz

Królowa Elżbieta II nie będzie już nosić futer – komentarz

Osobista stylistka Elżbiety II, Angela Kelly, ujawniła w swojej najnowszej książce kilka sekretów garderoby królowej. Jak się okazuje, królowa podjęła decyzję o zrezygnowaniu z noszenia naturalnych futer.

Jak pisze Kelly, od tej pory na wydarzenia, w trakcie których królowa narażona będzie na niskie temperatury, projektowane będą dla niej futra sztuczne: https://www.vogue.co.uk/arts-and-lifestyle/article/queen-elizabeth-fashion-royal-dresser-angela-kelly

W związku z tym komentarz Agnieszki Rolnik – koordynatorki programu Sklepy Wolne Od Futer w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki:

“Branża modowa stanowczo odcina się obecnie od okrucieństwa, z jakim wiąże się hodowla zwierząt na futra – cieszymy się, że trend ten nie ominął także rodziny królewskiej. Nie sposób nie dopatrywać się w tej decyzji pozytywnego wpływu księżnej Meghan, która od wielu lat aktywnie działała na rzecz praw zwierząt. Nieoficjalnie mówi się nawet, że to jej opinia przyspieszyła wycofanie futer przez Burberry – markę tradycyjnie związaną z rodziną królewską”

Photo By The White House from Washington, DC – President Trump and First Lady Melania Trump’s Trip to England, Public Domain, Link

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link