Styl

Koszula nie uznaje kompromisów – Międzynarodowy dzień koszuli.

Koszula to najbardziej tradycyjna, a za razem uniwersalna część garderoby. Znana od wieków, pozwala wyglądać elegancko w każdej sytuacji bez zależności na modę i panujące trendy. W międzynarodowy dzień koszuli warto przypomnieć jak o nią dbać, by zawsze dobrze się w niej prezentować.

 

Koszula wizytowa nie uznaje kompromisów, żeby wyglądać w niej elegancko i ekskluzywnie musi pozostawać w znakomitej kondycji. Czysta i dobrze uprasowana koszula to podstawa dobrego schludnego wyglądu, który podkreśli twój wyjątkowy styl. Samo pranie nie sprawia większego problemu, gdyż pralki posiadają specjalne programy dedykowane różnym częściom garderoby. Ponadto zawsze można posiłkować się informacjami o właściwym praniu zawartymi na metkach i opakowaniach.

 

Znacznie trudniejsze wydaje się być prasowanie. Koszula to chyba jedna z najbardziej znienawidzonych i sprawiających najwięcej problemu w prasowaniu część garderoby. Dzieję się tak z powodu skomplikowanego kroju i trudnych w prasowaniu dodatkowych elementów jak kołnierz, mankiety, karczek czy rękawy. By koszula dała wyprasować się szybko i łatwo warto prasować ją żelazkiem parowym, które w odróżnieniu od tradycyjnego żelazka nie niszczy materiału i pozwala odświeżać koszulę nawet w pionie. Ponadto dobre systemy do prasowania wyposażone są w aktywną deskę, która doskonale układa tkaninę i pozwala prasować bez przypadkowych zaprasowań. Kolejnym doskonałym wynalazkiem jest teflonowa nakładka na stopę żelazka, dzięki której wszystkie materiały możemy prasować po prawej stronie bez obaw o wybłyszczenia i przypalenia, niezależnie od koloru prasowanej koszuli. Szwajcarski producent żelazek firma Laurastar zaznacza, żeby efektywnie prasować koszulę ciśnienie pary generowane przez żelazko powinno być stałe i oscylować w granicach 3.5 Bara.

 

Istnieje wiele szkół prasowania koszuli i pewnie wiele z nich może okazać się skuteczna, ale najszybciej i najbardziej efektywnie jest zacząć od kołnierzyka. Kołnierzyk prasujemy po prawej stronie, prasując jego wywinięcie od krawędzi do środka, co ułatwia późniejsze dobre ułożenie np. do krawata. Następnie prasujemy karczek i ramiona, należy pamiętać, że ta część koszuli składa się zazwyczaj z dwóch warstw materiału, dlatego żelazkiem z funkcją nadmuchu deski wyprasujemy to jednym przesunięciem żelazka. Jednym z najbardziej istotnych elementów są rękawy. W zależności od mody oraz zwyczajów terytorialnych prasuje się je z kantem lub bez, jednak w naszej rzeczywistości rękaw wygląda bardziej elegancko oczywiście bez kantu. Jego prasowanie jest niezmiernie łatwe, wspomniane wcześniej stałe ciśnienie pary o odpowiednim natężeniu pozwala prasować go poprzez wtłaczanie pary wewnątrz rękawa. Po zamknięciu mankietu para wypełni rękaw i doskonale odprasuje go bez żadnych kantów. Na koniec zostaje nam front koszuli i plecy, dzięki aktywnej desce duże powierzchnie materiału prasuje się szybko, ponieważ deska sama odpowiednio układa nam tkaninę. Warto pamiętać, że listwę z guzikami możemy wyprasować na lewej stronie, guziki wtedy wnikną w pokrowiec i odprasujemy listwę jednym przeciągnięciem żelazka.

 

Uprasowanie koszuli w dwie minuty jest możliwe. Wystarczy skorzystać z technologii żelazek parowych i systemów do prasowania, które umożliwiają profesjonalne prasowanie w zaciszu swojego domu. Korzyści płynące z tego typu rozwiązań są znaczące i na pewno dadzą wielką satysfakcję z efektów i oszczędność czasu. Ponadto prasowana parą koszula będzie jednoczenie pielęgnowana a jej włókna pozostaną w znakomitym stanie na znacznie dłużej.

 

W międzynarodowy dzień koszuli nie tylko warto je na siebie założyć, ale również przypomnieć i zastanowić się czy dostatecznie dbamy o nie, na co dzień.

 

 

Więcej na temat nowoczesnych systemów do prasowania można znaleźć na:

www.laurastar.pl

www.facebook.com/Laurastar.Polska

www.instagram.com/laurastar_polska

www.youtube.com/user/LauraStarPolska

 

Share