Kosmetyki upiększające cerę

Kosmetyki upiększające cerę – to możliwe?

Zastanawiasz się, co zrobić, żeby Twoja cera prezentowała się zdrowo i promiennie? Podstawowa kwestia to zadbanie o prawidłowe odżywienie skóry – od wewnątrz (zdrowa dieta) oraz od zewnątrz (pielęgnacja). Ale czy to wszystko, co możesz zrobić? Nie do końca. Upiększyć cerę pomogą też odpowiednio dobrane kosmetyki z tzw. kolorówki. Jakie i w jaki sposób? Wyjaśniamy.

Na początek najważniejsze: kosmetyki do makijażu, same w sobie, nie mają „magicznych właściwości leczniczych”. Ich zadanie jest inne: sięgasz po nie, aby podkreślić naturalne piękno i zniwelować widoczne objawy ewentualnych niedoskonałości. Jeżeli jednak sięgniesz po odpowiednie formuły, możesz wzmocnić efekt upiększenia skóry – głównie od strony estetycznej.

Czy kosmetyki do makijażu mają wpływ na stan cery?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że zmieniłaś na przykład podkład na inny, a po kilku dniach na twojej twarzy pojawiły się zaskórniki lub ropne krosty? A może doświadczyłaś podrażnienia skóry po zastosowaniu jakiegoś produktu kolorowego? Problemem w takich sytuacjach mógł być skład kosmetyku, nieodpowiedni do potrzeb twojej skóry. Właśnie z tego powodu coraz więcej osób uważnie przygląda się liście składników, które wchodzą w skład formuły podkładów, pudrów czy korektorów, a nawet cieni do powiek.

Najrozsądniejsza zasada, jaką warto się kierować, jest prosta: im krótszy i bardziej naturalny skład, tym bezpieczniej. Zyskujesz bowiem pełną kontrolę nad tym, co aplikujesz na swoją skórę. Dlatego popularność zyskują kosmetyki mineralne – np. te oferowane przez polską markę Annabelle Minerals.

Dobry puder mineralny zdziała cuda?

Dobry puder mineralny o sprawdzonym składzie, choć nie spowoduje, że niedoskonałości znikną z Twojej skóry niczym za dotknięciem magicznej różdżki, jest jednym z tych kosmetyków, które mogą upiększyć cerę. Dlaczego? Ponieważ:

  • optycznie wygładzi skórę, niwelując widoczność porów i dając efekt wizualnego wygładzenia zmarszczek,
  • subtelnie zmatowi cerę, zwłaszcza w problematycznej strefie „T”,
  • może dać efekt delikatnego rozświetlenia – pod warunkiem, że wybierzesz taką jego wersję. Warto, ponieważ dodatek drobniutkich, świetlistych drobinek w składzie nada twarzy promiennego wyglądu.

Puder to jednak nie wszystko.

Podkład upiększający, czyli jaki?

Zanim na twarz trafi dobry puder mineralny, warto zapewnić mu odpowiednią bazę. W kontekście upiększania najlepiej sięgnąć po podkład rozświetlający. Taki kosmetyk – podobnie jak puder z drobinami, doda lekkiego efektu „glow”, który będzie się doskonale prezentował zarówno w naturalnym, jak i w sztucznym świetle. Połączenie go z pudrem o podobnych własnościach zapewni efekt „wow”.

Jeśli chcesz jeszcze wzmocnić wrażenie naturalnego, bijącego od wewnątrz blasku, możesz pomyśleć o zastosowaniu różu rozświetlającego.

Zadbaj o strefę pod oczami

Na ogólny wygląd cery ma również wpływ wygląd strefy pod oczami. Zmagasz się z podkrążonymi oczami lub nieustannymi cieniami? Nawet jeśli problemy na tym obszarze są niewielkie, warto zadbać o jej odpowiednie rozjaśnienie. Wystarczy aplikacja korektora mniej więcej o pół tonu jaśniejszego od koloru podkładu. Uwaga! Nakładaj go oszczędnie, cienkimi warstwami – dzięki temu skóra pod oczami będzie nadal wyglądała lekko i naturalnie oraz uzyskasz efekt optycznego odmłodzenia.

Stosując tych kilka prostych trików z kosmetykami do makijażu, widocznie upiększysz cerę i zyskasz pewność, że będzie się prezentowała zdrowo i promiennie przez cały dzień. Spróbuj i przekonaj się sama!

Podziel się wiadomością:

Polecamy również