pielęgnacja włosów

Konkurs: Skuteczne oczyszczenie i pielęgnacja włosów z BIOVAX!

Marka BIOVAX ma dla Was nie lada niespodziankę – konkurs, w którym możecie wygrać kompletny i profesjonalny zestaw do pielęgnacji Waszych włosów. Zadanie nie jest chyba trudne, a nagrody atrakcyjne, zatem… DO DZIEŁA!

KONKURS!

Nagrody: 4 x zestaw do pielęgnacji włosów L’biotica BIOVAX Aktywny Węgiel i Acai Amazońskie Limited Collection, a w każdym:

Zadanie konkursowe: Napisz nam, co wiesz o działaniu aktywnego węgla na włosy i skórę głowy. Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy zestawem BIOVAX Limited Collection, w skład którego wchodzi: szampon micelarny, peeling trychologiczny i maska regenerująca. Kosmetyki są dostępne wyłącznie w sieci Rossmann.

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres konkurs@modaija.pl z dopiskiem w temacie Biovax w terminie do 12. września 2018 roku. W mailu prosimy podać dane kontaktowe umożliwiające kontakt w sprawie wysyłki nagrody.

Nagrody otrzymają Autorzy najciekawszych – zdaniem konkursowego jury – wypowiedzi.

Ogólny regulamin konkursów na ModaiJa dostępny jest tutaj.

W przypadku wygranej niezbędne jest podpisanie Formularza wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Zobacz również: o produktach marki BIOVAX w naszym serwisie.

ROZWIĄZANIE KONKURSU

Jury postanowiło nagrodzić następujące wypowiedzi i ich Autorki/Autorów:

Węgiel sprawdzi się na każdej skórze głowy, jednak najbardziej polecany jest do normalnej,  przetłuszczające się i z łupieżem. Sucha skóra głowy może zostać podrażniona i wysuszona, dlatego nie należy zbyt często w pielęgnacji używać węgla, a po jego użyciu dobrze jest skórę głowy nawilżyć. Jest to produkt właśnie dla mnie gdyż od lat zmagam się z łuszczycą skóry głowy i przetłuszczającymi się włosami i bardzo mi to przeszkadza. Dotąd zostałam skierowana przez Panią dermatolog na naświetlanie i chodziłam tam cały lipiec ale pomogło w 1/3 reszta skóry nadal jest chora. Po tym co przeczytałam o węglu upatruję swoją szansę na poprawę skóry głowy, a taki zestaw może się okazać na dłuższą metę niezbędny i pomóc. 

Autorka: Ewa, Żary


RÓWNANIE:

Węgiel aktywny, węgiel aktywowany (łac. carbo activatus) – substancja składająca się głównie z węgla pierwiastkowego w formie bezpostaciowej (sadza), częściowo w postaci drobnokrystalicznego grafitu (poza węglem zawiera zwykle popiół, głównie tlenki metali alkalicznych i krzemionkę). Charakteryzuje się bardzo dużą powierzchnią w przeliczeniu na jednostkę masy, dzięki czemu jest doskonałym adsorbentem wielu związków chemicznych.

PLUS

Włos(y) – nitkowaty, zrogowaciały, wyspecjalizowany wytwór naskórka, występujący wyłącznie u ssaków, na powierzchni ich skóry, zbudowany z twardej, spoistej keratyny.

PLUS

Skóra głowySkóra (łac. cutis, gr. derma) – największy narząd powłoki wspólnej kręgowców o złożonej budowie i wielorakich funkcjach; powłoka właściwa. Ogólna powierzchnia skóry u człowieka wynosi 1,5-2 m², a grubość wynosi 1,5-5 mm. Składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Głowa (łac. caput) – część ciała zwierząt, zajmująca u człowieka i u innych ssaków szczytowe umiejscowienie (ewentualnie przednie).

PLUS

Biovax – Najwyższy standard w pielęgnacji włosów, o czym świadczą nagrody i certyfikaty, takie jak: Laur Konsumenta, Dobra Marka, Najlepsze w Polsce, Odkrycie, Nagroda Zaufania Złoty Otis, Dynamiczna Firma, Konsumencki Lider Jakości, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej.

RÓWNA SIĘ

Jeszcze piękniejsze włosy i skóra głowy mojej żony (choć trudno w to uwierzyć, bo i tak jest najpiękniejsza na świecie).

Komentarz: tak, przyznaję, podczas odrabiania zadania domowego dla serwisu ModaiJa, korzystałem – no dobra, ściągałem! – z Wikipedii 😉

Autor: Piotr, Nowa Huta


Węgiel aktywny pokona w mig, 
zanieczyszczenia, bakterie i brud, 
to nie jest dla niego żaden trud! 
Dużo zawdzięcza mu skóra głowy,
gdyż węgiel aktywny odblokowuje pory, 
z podobnym działaniem jak niektóre szampony.
Dzięki jego mocy oczyszczania,
nie dopuszcza do częstego przetłuszczania.
Na włosy sprawdza się wyśmienicie, 
gdyż daje ładne od nasady odbicie!
Gładkie, lśniące, nawilżone włosy,
to efekty jego działania,
a wszystko to dzięki jego sile oczyszczania.

Autorka: Gabriela, Jasienica Rosielna


Nazwa – węgiel aktywny?! -kojarzy się.. brudno i raczej z ZAnieczyszczeniami niż OCZYszczeniem. A AKTYWNY? To już straszy jakąś elektrownią atomową czy jądrową! A tu niespodzianka! Z tego, co się i tutaj na “modzie” dowiedziałam, i co przy okazji tego konkursu wyczytałam, to ten węgiel aktywny to jakiś cudotwórca, mający zbawienny wpływ nie tylko na nasze włosy i skórę głowy (stosowany jest również m.in. przy dolegliwościach żołądkowych). Ale ad rem, czyli do naszej urody 😉 Dzięki swoim niezwykłym właściwościom wiązania i adsorpcji przyciąga zanieczyszczenia, toksyny i bakterie – działa oczyszczająco, złuszcza martwy naskórek i normalizuje wydzielanie sebum. Odświeża, rozjaśnia i koi skórę. Polecany jest tym, którzy borykają się z nadmiernym przetłuszczaniem włosów. Usuwa z nich sebum i zanieczyszczenia, a po takim zabiegu nadaje włosom poczucie świeżości, sypkości oraz dodatkowej objętości. Można też stosować przy łupieżu. Jedyne, czego się obawiam, to że po zastosowaniu takie aktywnego węgla… cała będę w sadzy. Ale czego się nie robi, żeby być pięknym i zdrowym 🙂

Autorka: Danusia, Kraków

od redakcji: pisownia oryginalna

Podziel się wiadomością:

Polecamy również