Konkurs: MULEUM

Czy pragnienie śmierci może być początkiem nowego życia? Weź udział w naszym konkursie, by się o tym przekonać! (szczegóły na końcu artykułu).

Julie traci najbliższą rodzinę w katastrofie lotniczej. Jest młoda, piękna, zdolna i bardzo bogata. I dobrze wie, co powinna zrobić: zabić się w niebanalny sposób. Psychoterapeuta każe jej prowadzić pamiętnik, notuje więc rozmaite plany samobójcze, a przy okazji odreagowuje traumę, rozlicza się z rodzicami, własnym dzieciństwem i z najbliższym otoczeniem – przyjaciółką koniarą, niezrównoważonym terapeutą i zakochanym w niej kafelkarzem z Gdańska.
W poszukiwaniu nowych możliwości autodestrukcji opuszcza rodzinne Oslo.
Czy szalona podróż po najbardziej egzotycznych zakątkach świata przyniesie jej szczęście i pomoże odnaleźć prawdę o sobie?

Wzruszająca i zabawna powieść o samotności, wolności i poszukiwaniu utraconego sensu życia, ale także o tym, że aby przeżyć je w pełni, czasem trzeba otrzeć się o rozpacz i śmierć.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

fot. Katrine Mellingen Kaldal

O Autorze: Erlend Loe – norweski pisarz i scenarzysta. Urodził się w roku 1969 w Trondheim, mieszka w Oslo. Zanim zdobył uznanie jako powieściopisarz, pracował w szpitalu psychiatrycznym i był nauczycielem, tłumaczył poezję amerykańską i publikował felietony.
Tworzy poczytną prozę eksperymentalną, w tym ambitną literaturę dziecięcą. Jego znakiem rozpoznawczym stał się prosty, naiwistyczny styl, pełen zaskakującej ironii. Krytycy wróżą mu karierę w stylu Josteina Gaardera ze względu na umiejętność poruszania filozoficznych kwestii w lekki, rozrywkowy sposób. Bohaterami jego powieści dla dorosłych są ludzie przeżywający nagłe załamanie i rozczarowanie własnym życiem. Czując, że nie mają niczego do stracenia, radykalnie je przewartościowują i odmieniają.

Erlend Loe MULEUM
przełożyła Milena Skoczko
wydawnictwo słowo/obraz terytoria, Gdańsk 2011
Seria Książki do Czytania, 196 stron, format 129×197 mm, oprawa broszurowa
Cena detaliczna: 35 zł
Planowany termin wprowadzenia do dystrybucji: 21 marca 2011

Przeczytaj fragment książki w naszym serwisie


KONKURS

w którym do wygrania jest 7 egzemplarzy powieści MULEUM ufundowanych przez wydawnictwo słowo/obraz terytoria

Pytanie konkursowe: Jak nazywa się seria wydawnicza, w której ukazało się „Muleum”?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs@modaija.pl z dopiskiem w temacie: „muleum” w nieprzekraczalnym terminie do 10. kwietnia 2011 r. (w mailu nie zapomnijcie o podaniu swoich danych, niezbędnych do przesłania nagrody w przypadku wygranej).

Nagrody rozlosujemy wśród nadawców prawidłowych odpowiedzi. Rozwiązanie konkursu oraz nazwiska laureatów – w tym samym miejscu 11. kwietnia 2011 r.

Rozwiązanie konkursu

Prawidłowa odpowiedź brzmi: Seria Książki do Czytania (wystarczyło również podać: Książki do Czytania)

Nagrody wylosowali: Teresa Pęksa – Ostrów Mazowiecka, Michalina Wach – Białogard, Patrycja Forsztyl – Radom, Dorota Jodko – Nowa Sól, Aleksa Naskrent – Gostyń oraz Sebastian Olszewski – Warszawa

Gratulujemy i życzymy miłej lektury[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Podziel się wiadomością:

Polecamy również