Moda lepsza niż seks

Konkurs: „Moda lepsza niż seks”!

Moda, kobiety i seks w książce Krzysztofa Łoszewskiego czyli „Moda lepsza niż seks”! Nie wierzycie? Przekonacie się, jeśli weźmiecie udział w naszym konkursie!

Czerwona szminka na ustach, spódniczka mini, wysokie obcasy i ciemne okulary to tylko niektóre z argumentów w miłosnej grze. Znany kostiumograf i specjalista w zakresie dress code’u Krzysztof Łoszewski analizuje elementy damskiego ubioru, które sprawiają, że kobiety czują się sexy, a w mężczyznach budzi się instynkt zdobywcy. 

Czy będąc seksownie ubranymi, nie czujemy się bardziej atrakcyjni i w efekcie tacy się faktycznie stajemy? Krzysztof Łoszewski na stronach swojej książki „Moda lepsza niż seks” przekonuje, że moda ma na nas ogromny wpływ i wyjaśnia zasadność odpowiedniego doboru detali. Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, gustowne i seksowne zarazem ubranie może być istotnym elementem budowania wizerunku i niepowtarzalnego, indywidualnego stylu. Właściwie ubrana osoba zwraca bowiem na siebie uwagę, promieniuje pewnością siebie, która bezpośrednio wpływa na jej pozytywne postrzeganie przez otoczenie. Ubranie wiele zdradza o swoim właścicielu – na przykład jakie ma podejście do życia, czy jest optymistą lub pesymistą, czy ma bujną wyobraźnię lub wręcz przeciwnie. Okazuje się też, że modny wygląd może nawet być ważniejszy niż seks i stanowić cenną pomoc w sztuce uwodzenia.

Kobiety na całym świecie kupują rocznie miliony szminek – powinno to nam, facetom, dać do myślenia. To znaczy, że panie przedkładają wypróbowanie nowej szminki, nowego zapachu, przymierzenie nowych okularów i choćby przejrzenie się w lustrze sklepu z bardzo drogą torbą nad spotkanie z mężczyzną. To dlatego zagraniczne firmy kosmetyczne piszą na opakowaniach, że ich produkty są lepsze niż seks. Kto to wymyślił? Przecież nie mężczyzna! Na pewno wpadła na to kobieta, testując przy okazji nowy tusz do rzęs.

Czytelnicy książki Krzysztofa Łoszewskiego otrzymają wiele istotnych informacji nie tytko od samego autora, ale również od znanych w świecie mody kobiet zaproszonych do współtworzenia tego modowego projektu. Rozdział „Kostium, żakiet i spódnica” przygotowany został wspólnie ze znawczynią tego tematu – Prezydentową Jolantą Kwaśniewską. Rozdział „Szpilki” wzbogaciła o swój kobiecy punkt widzenia Joanna Horodyńska, komentarz o „Szmince” dodała Ada Fijał, o „Dżinsach” opowiedziała Monika Jaruzelska, zaś o „Małej czarnej” – Dorota Wellman. Książka „Moda lepsza niż seks” to idealna okazja do skonfrontowania swoich przekonań z opiniami wspaniałych kobiet. Listę znawczyń mody uzupełniają: Ewa Wiśniewska, Hanna Bakuła, Olga Kwiecińska, Lidia Popiel, Iza Kuna, Dorota Roqueplo, Joanna Dark, Joanna Klias, Agata Makowska, Marta Kuligowska, Ania Kuczyńska, Anna Puślecka, Anna Luboń, Lidia Szynkiewicz i Krystyna Kaszuba.

Znany projektant i stylista zadaje czytelniczkom szereg pytań, które mogą pomóc przy odpowiednim doborze garderoby. W każdym rozdziale przytaczane są wypowiedzi ikon świata mody, uzupełnione o anegdoty i ważne wydarzenia. Miłośnicy dobrego stylu będą mieli okazję do zaprzeczenia tytułowi lub upewnienia się w przekonaniu, że moda jest naprawdę lepsza niż seks. Z pewnością jest to jednak lektura obowiązkowa dla wszystkich zaineresowanych byciem trendy.

O autorze: Krzysztof Łoszewski – kostiumograf, dziennikarz i specjalista w zakresie dress code’u. W latach 1986–2000 pracował jako projektant i stylista w belgijskiej firmie Olivier Strelli. Jednocześnie był współwłaścicielem firmy K. Kolberger i jej głównym projektantem. W latach 2002-2004 piastował stanowisko dyrektora artystycznego marki Deni Cler. Przez wiele lat prowadził zajęcia z zasad dress code’u dla studentów Akademii Dyplomatycznej, Collegium Civitas, House of Diplomacy Akademia Spraw Międzynarodowych oraz dla pracowników kancelarii prawniczych, dla członków zarządów banków i towarzystw ubezpieczeniowych. Jest autorem książek: „Dress code. Tajemnice męskiej elegancji”, „ Smart casual. Męski styl” oraz „Od spódnicy do spodni. Historia mody męskiej”.

Krzysztof Łoszewski: Moda lepsza niż seks
ISBN: 9788379452682
Format: 16.5 x 21.5 cm
Liczba stron: 272
Oprawa: twarda
Cena: 49,90 zł
Data premiery: 18.05.2016
Wydawnictwo: Edipresse Książki

Konkurs

nagrody:  3 egz. książki „Moda lepsza niż seks” ufundowane przez wydawnictwo Edipresse Książki

Moda lepsza niż seks

Pytanie konkursowe: Projektantem jakich marek był Krzysztof Łoszewski? Wymień przynajmniej jedną.

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres konkurs@modaija.pl z dopiskiem w temacie Moda w terminie do 16. czerwca 2016 roku. W mailu prosimy podać dane kontaktowe umożliwiające wysyłkę nagrody w przypadku wygranej.

Nagrodę otrzyma Autor(ka) prawidłowej odpowiedzi, 5, 45 i 125 w kolejności nadesłanych maili.

Ogólny regulamin konkursów na ModaiJa dostępny jest tutaj.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][buybox-widget category=”book” ean=”9788379452682″]

Rozwiązanie konkursu

Prawidłowa odpowiedź: Olivier Strelli, K. Kolberger

Nagrody otrzymują: Stanisława Jaworzno, Ewelina Nowa Huta, Julita Chorzów.

Gratulujemy!

 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link