Maria Czubaszek "Nienachalna z urody"

Konkurs: Maria Czubaszek Nienachalna z urody

Kilka dni temu dotarła do nas jakże smutna wiadomość. Maria Czubaszek nie żyje. Wyjątkowa i charakterystyczna postać, wybitna osobowość, pisarka i satyryczka, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka. Nam wszystkim będzie jej bardzo brakowało. Ona sama – znając ją, a mieliśmy przyjemność poznać ją osobiście – zapewne wolałaby byśmy miast smutkiem, dzielili się radością. Bo oto dziś swoją oficjalną premierę ma jej najnowsza biografia – „Nienachalna z urody”.

Dlatego też mamy dla Was konkurs, w którym nagrodami są trzy egzemplarze tej książki. Niech lektura wspomnień sprawi, że niezwykła postać Autorki pozostanie z Wami na zawsze, a jej wyjątkowe poczucie humoru i celne powiedzenia wprowadzą odrobinę radości do Waszego życia.

Najodważniejsza z dotychczasowych książek znanej satyryczki.

Maria Czubaszek zdradza swoje sekrety i po raz pierwszy mówi o sobie tak szczerze. I tak dużo. Opowiada o ludziach, z którymi się przyjaźniła, pracowała, których mijała w życiu. Komentuje sytuację w kraju (także tę po „dobrej zmianie”). Pewne historie, które Czytelnicy już mieli okazję poznać, wreszcie znajdują zakończenie – jak choćby ta, dlaczego nigdy nie pojechała na Galapagos i jaka jest w tym wina Marcina Wolskiego. A wszystko to, jak zwykle zresztą, jest niezwykle zabawne. Jednak tylko z pozoru jest to opowieść o niej samej. Satyryczka trzyma w rękach lustro, w którym możemy zobaczyć także siebie i wszystkie nasze wady. Niestety. Maria Czubaszek mówi wprost to, o czym każdy z nas po cichu myśli, ale boi się powiedzieć głośno.

Maria Czubaszek – pisarka i satyryczka, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka. Stworzyła dla radiowej Trójki kultowe słuchowiska: „Dym z papierosa”, „Małgorzaty jego życia” i „Serwus, jestem nerwus”, w których brawurowe role stworzyli m.in. Irena Kwiatkowska, Bohdan Łazuka, Barbara Wrzesińska, Jerzy Dobrowolski i Wojciech Pokora. Słuchowiska te po raz pierwszy emitowane były w „Ilustrowanym Tygodniku Rozrywkowym”. Pojawiała się także w programach „Ilustrowany Magazyn Autorów” oraz „Powtórka z Rozrywki”. Jest autorką licznych tekstów piosenek; pierwszy z nich, „Kochać można byle jak”, napisała do muzyki Wojciecha Karolaka w 1965 roku. Piosenki z jej słowami można usłyszeć w wykonaniu takich artystów, jak Alibabki, Ewa Bem, Grażyna Łobaszewska, Grzegorz Markowski, Krystyna Prońko, Ryszard Rynkowski, Trubadurzy i VOX.
Napisała dialogi do filmów „Filip z konopi” i „Murmurando”, a także scenariusz do serialu „Lot 001”. Współtworzyła scenariusze do seriali „Psie serce”, „Na Wspólnej” oraz „BrzydUla”. Od 2010 roku w improwizowanym serialu „Spadkobiercy” wcielała się w rolę babci Maggie Mekintosz Owens. Użyczyła głosu w dubbingu filmu „Rysiek Lwie Serce” jako Babcia. W 2009 roku została uhonorowana Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Jest współautorką (z Arturem Andrusem i Wojciechem Karolakiem) bestsellerów „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” i „Boks na Ptaku”.
Prywatnie była żoną Wojciecha Karolaka, miłośniczką psów i zatwardziałą palaczką.

Maria Czubaszek „Nienachalna z urody”
Kategoria: Biografie, wspomnienia
Wydawnictwo: Prószyński
Format: 148 mm x 208 mm
Liczba stron: 256
Oprawa półtwarda
W sprzedaży od: 17-05-2016

Konkurs

nagrody:  3 egzemplarze książki Maria Czubaszek „Nienachalna z urody” ufundowane przez wydawnictwo Prószyński

Maria Czubaszek "Nienachalna z urody"

Pytanie konkursowe: Wymień swój ulubiony cytat, motto, wypowiedź, bon mot Marii Czubaszek.

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres konkurs@modaija.pl z dopiskiem w temacie Czubaszek w terminie do 31. maja 2016 roku. W mailu prosimy podać dane kontaktowe umożliwiające wysyłkę nagrody w przypadku wygranej.

Nagrodę otrzyma Autor(ka) prawidłowej odpowiedzi, 5, 35 i 105 w kolejności nadesłanych maili.

Ogólny regulamin konkursów na ModaiJa dostępny jest tutaj.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][buybox-widget category=”book” name=”Nienachalna z urody” info=”Maria Czubaszek”]

Rozwiązanie konkursu

Prawidłowa odpowiedź: Oczywiście, w tym przypadku nie ma jednej „prawidłowej” odpowiedzi. Pani Maria sypała bon motami, jak z rękawa, a wszystkie literacko i życiowo smakowite. Podajemy kilka takich, które nam szczególnie zapadły w pamięć: Życie jest za piękne, aby żyć normalnie; Nic tak nie dzieli, jak wspólny pokój; Przychylam się do opinii,że są dwa dni,którymi nie należy się przejmować.To wczoraj i jutro; Im więcej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta; Wyszłam za mąż, zaraz wracam; Niektóre kabarety są bardzo odważne, bo mają tak marne programy, że to jest odwaga z tym wystąpić; (…) prawdziwej miłości nie zaszkodzi nawet małżeństwo;

Nagrody otrzymują: Anita Czeladź, Mariusz Wałbrzych, Marta Poznań.

Gratulujemy i życzymy miłej lektury![/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link