DSC 8659 Koncert po wi cony Edith Piaf

Koncert poświęcony Edith Piaf

W sobotę wieczorem w podwarszawskim centrum konferencyjnym MCC Mazurkas odbył się niezwykły koncert poświęcony Edith Piaf. Piosenki w wykonaniu Anny Sroki -Hryń były jednym z głównych punktów IX już edycji Forum Humanum Mazurkas.

Na sobotnie wydarzenie przybyło ponad pół tysiąca gości. Obecni byli ludzie nie tylko, ze świata kultury, ale również biznesmeni i politycy. Głównym punktem wieczoru był występ Anny Sroki-Hryń. Piosenkarka oraz aktorka jest laureatką siódmej edycji konkursu Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury – w kategorii najlepsza śpiewaczka oraz innych prestiżowych wyróżnień. Podczas wieczoru zaśpiewała najsłynniejsze utwory Edith Piaf w polskiej interpretacji. – Edtih Piaf była osobą niezwykle charyzmatyczną i silną mimo swojego niewielkiego wzrostu. Śpiewanie jej piosenek to wyzwanie, do którego trzeba się przygotowywać latami. Utwory wymagają oddania całej siebie, pokazania ich prawd i głębi – powiedziała artystka. „Padam, padam”, „Hamburg”, „Niebo nad Paryżem”, „Milord”, „Hymn miłości” – to tylko niektóre tytuły wykonane podczas koncertu.

Goście zgromadzeni w „Zeusie” – największej sali w MCC Mazurkas – byli pod wrażeniem głębi głosu oraz ekspresji artystki. Po zakończonym koncercie nie pozwolili Annie Sroce-Hryń zejść ze sceny bez bisów. – Jej twórczość to połączenie nowoczesności z tradycją, elegancji z subtelnością. Cieszymy się również z faktu, że wybrała repertuar legendy francuskiej piosenki, Edith Piaf. – mówił obecny na spotkaniu burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz. Po części artystycznej na salę wjechał dwumetrowy tort, przystrojony kwiatami w barwach francuskiej flagi. We foyer na gości czekała w stylu francuskim – przekąski, owoce morza oraz klasyczne bagietki rodem
z paryskiej piekarni.

Koncert Anny Sroki-Hryń nie był jedyną atrakcją podczas IX Edycji Forum Humanum Mazurkas. Na wystawie “Między porządkiem a chaosem“ swoje prace zaprezentowałBenedykt Kroplewski polski malarz – realista. Wydarzeniu towarzyszyła także zbiorowa wystawa malarstwa pt. “Kobieto! Kim jesteś i dokąd zmierzasz?“.Dzisiejszym wydarzeniem, chcemy pokazać, że zamiłowanie do sztuki jest kamieniem węgielnym naszej firmy. Przez takie wieczory jak ten, udowadniamy, że tak niewiele potrzeba, aby sztuka na stałe zagościła w naszym życiu codziennym – powiedział prezes MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel**** Andrzej Bratkowski. 

Zobacz wideo:

Czytaj również:

Copy link