Smoothie 1516708551 300x200 Kolorowy wiat smoothies

Kolorowy świat smoothies

W pogoni za pracą i domowymi obowiązkami często można poczuć znajome ssanie w żołądku w najbardziej nieodpowiedniej chwili. Reakcja jest zwykle odruchowa i prawie zawsze tak się składa, że obok widać jakąś budkę fastfood. Rezultaty jedzenia fastfood nie każą na siebie długo czekać – bóle żołądka, otłuszczona wątroba, wysoki poziom cukru, ale to nie boli. Między szybkimi przekąskami czasem można znaleźć kolorową budkę z koktajlami. Zielone warzywa, pomarańczowa marchewka, żółto-pomarańczowe cytrusy obiecują zdrowie.

Dalej jednak nikt nie wie, jaki jest dokładny skład przyrządzanych przez kogoś smoothies. Najlepiej byłoby przygotować je samemu. Jakie smooties są najzdrowsze? Najbardziej cenne w koktajlach są zielone warzywa, których jemy zwykle mało zwłaszcza zimą. To doskonała baza każdego koktajlu, do którego dodać można inne składniki nadające mu smak i aromat. Po treningu watro dodać trochę protein, orzechów czy nasion.

Kubek do smoothie

Blendowane warzywa i owoce, orzechy, kiełki są popularne już od kilku lat i dość łatwe w przygotowaniu. Szansą na zdrowy posiłek w ciągu dnia, który można przygotować w domu i zabrać ze sobą do pracy czy na spacer jest zakup kubka do smoothie.

Kubek na smoothie w zależności od potrzeb może być zrobiony ze szkła lub odpornego plastiku dopuszczonego do kontaktu z żywnością.

Może być szklany z metalową pokrywką i słomką, albo przybiera nowoczesne kształty, którymi możemy się pochwalić na siłowni. Te szklane, tradycyjne doskonale sprawdzają się w domu, można je łatwo myć, nie przyjmują kolorów od zmiksowanych warzyw i nie chłoną zapachów. Posłużą na wiele lat. Kubki plastikowe, których różnorodność przyprawia o zawrót głowy przybierają opływowe kształty lub są rozmiarem dostosowane do damskiej torebki. Kubki, butelki i bidony bardzo stabilne podczas trzymania w dłoni, nie przewracające się i z systemem zapobiegającym rozlewaniu się to istny „musthave” w dzisiejszych czasach.

Bezpieczny kubek

Wszystkie mają zabezpieczenia przed wylaniem się płynu na zewnątrz. Ma to ogromne znaczenie, bo zmiksowane warzywa i owoce potrafią pozostawić trudne do usunięcia plamy, a jeśli w składzie mają też choć trochę nabiału usunięcie plam staje się wyzwaniem ze względu na zapach. Zastosowanie różnych uchwytów umożliwi korzystanie z kubka podczas spaceru, jazdy na rowerze czy samochodem. Funkcjonalność to również możliwość łatwego umycia kubka w zmywarce.  Różnorodność kolorów i wzorów sprawi, że każdy dobierze coś dla siebie albo na modny prezent dla bliskiej osoby.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link