Główna » Zwierzęta także kochają! Spotkanie z Peterem Wohllebenem.

Zwierzęta także kochają! Spotkanie z Peterem Wohllebenem.

3 kwietnia w salonie Empik Arkadia w Warszawie odbędzie się spotkanie z niemieckim leśnikiem, wizjonerem ochrony przyrody, Peterem Wohllebenem. Autor bestsellerowej książki „Sekretne życie drzew” powraca z nowym tytułem udowadniając, że życie uczuciowe zwierząt i ludzi jest do siebie zaskakująco podobne. Z okazji premiery „Duchowe życie zwierząt” spotka się z czytelnikami.

Autor bestsellerowej książki „Sekretne życie drzew” powraca z nowym tytułem. Peter Wohlleben po raz kolejny przedstawia w fascynujący sposób świat przyrody, którego nie znamy. „Duchowe życie zwierząt” (Wydawnictwo Otwarte) zdradza, iż bogate życie uczuciowe nie jest zastrzeżone tylko dla ludzi. Z okazji premiery spotka się z czytelnikami 3 kwietnia w salonie Empik Arkadia w Warszawie.

 

Czy kura może zostać okłamana przez koguta? Czy koń może poczuć się zawstydzony? Wreszcie, czy łanie mogą zostać pogrążone w żałobie? Czy odpowiedzi na te pytania to przejawy fantazji, a może naukowo udowodnione fakty z życia zwierząt? Peter Wohlleben w książce „Duchowe życie zwierząt” przedstawia świat zwierząt nieznany czytelnikom oraz udowadnia, że zwierzęta i ludzie w sferze uczuć i doznań są do siebie podobni. Historie przybliżone przez autora udowadniają, że nie tylko człowiekowi towarzyszą takie cechy jak: mądrość, współczucie, troska czy przyjaźń. Czy autorowi uda się powtórzyć sukces, jaki odniosła jego poprzednia książka? Tego dowiedzieć się można jedynie po lekturze elementarza zwierzęcych uczuć. Spotkanie ma charakter przedpremierowy i daje szansę na wcześniejsze nabycie lektury.

 

Peter Wohlleben – leśnik z ponad dwudziestoletnim stażem w Zarządzie Lasów Państwowych w Niemczech. Zrezygnował z posady urzędniczej, aby swoją wizję ochrony przyrody wcielać w życie.

 

3 kwietnia, godz. 18:00

Empik Arkadia, Warszawa

al. Jana Pawła II 82

Podziel się: