Aktualności

Wydawnictwo [ze słownikiem] – prezentacja

Wydawnictwo [ze słownikiem] to nowopowstałe wydawnictwo na rynku, które oferuje unikalne na polskim rynku publikacje w języku angielskim wraz z podręcznym słownikiem angielsko-polskim.

Z pewnością każda osoba, która kiedykolwiek uczyła się języka obcego próbowała przeczytać jakąś książkę w tym języku i… w większości przypadków zrażała się do tego przedsięwzięcia. Zbyt wiele słówek wymagało odnalezienia w słowniku, a cała przyjemność czytania została zastąpiona trudem tłumaczenia.

„Naszą misją jest ułatwianie czytania po angielsku. Chcemy, aby każdy mógł przeczytać książkę po angielsku, bez względu na swój poziom zaawansowania. Nasze książki przeznaczone są zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Spośród naszych tytułów każdy znajdzie coś dla siebie”- mówi Martyna Różańska z Wydawnictwa [ze słownikiem].

Seria publikacji opracowanych i wydanych przez [ze słownikiem] ma na celu ułatwienie zrozumienia czytanych powieści. W odróżnieniu od wydawnictw dwujęzycznych pozostawia czytelnikowi interpretację znaczeń i kontekstów, a tym samym sprawia, że czytanie w języku obcym staje się nie tylko przyjemne, ale i rozwija umiejętności językowe. Każda książka wydana przez Wydawnictwo [ze słownikiem] zawiera 3 słowniki ułatwiające jej zrozumienie i sprawiająca, że czytanie w języku angielskim staje się przyjemnością:

Słownik najczęściej występujących i najprostszych słów w danej publikacji. Znajomość słownictwa z tego słownika pozwala na zrozumienie ponad 80 % treści książki.

Podręczny słownik na marginesie każdej strony – zawiera wszystkie nowe słowa, które nie zostały ujęte w słowniku najczęściej występujących słów.

Kompletny słownik wszystkich słów i form, które wystąpiły w danej publikacji pozwala na odnalezienie nieznanego słowa jeżeli czytelnik zapomniał wcześniej wyjaśnionego znaczenia.

Wydawnictwo wydaje klasyki literatury po angielsku. W ofercie wydawnictwa znajdują się m.in. takie tytuły jak „Przygody Sherlocka Holmesa”, „Duma i uprzedzenie”, „Alicja w Krainie Czarów”, „W 80 dni dookoła świata”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Wielki Gatsby” i wiele innych. W zapowiedziach wydawnictwa znajduje się sporo ciekawych tytułów.

Książki wydawnictwa można znaleźć na Allegro, Empik.com oraz na taniaksiazka.pl, czytam.pl, bonito.pl, merlin.pl. Stacjonarnie ich pozycje dostępne są w wybranych Empikach i księgarniach Bookszpan.

Więcej o wydawnictwie można przeczytać na

www.zeslownikiem.pl

https://www.facebook.com/zeslownikiem

https://www.instagram.com/zeslownikiem/

 

 

Polecamy również: