Główna » Wydawnictwa

Wydawnictwa

Wydawnictwa – Partnerzy Kampanii (alfabetycznie, lista będzie aktualizowana)

logo Akapit NOWEAkapit Press to znana marka na rynku wydawnictw dla dzieci i młodzieży, doskonale rozpoznawana przez czytelników w wieku szkolnym, gimnazjalnym i licealnym. Jedyny wydawca książek Małgorzaty Musierowicz i Krystyny Siesickiej. Wydawca powieści dla dzieci i młodzieży polskich autorów, m.in. Marty Fox, Agnieszki Tyszki, Barbary Gawryluk, Zofii Beszczyńskiej, Ewy Przybylskiej, Idy Pierelotkin, Emilii Kiereś, Zuzanny Orlińskiej, Katarzyny Majgier, Izy Sowy, Ałbeny Grabowskiej-Grzyb, Anny Czerwińskiej-Rydel, Sergiusza Pinkwarta,, Romka Pawlaka. Nakładem Wydawnictwa ukazują się również starannie wybrane przekłady z języków obcych.

Wydawnictwo Akapit Press Sp. z o.o.
93-410 Łódź, ul. Łukowa 18 B
info@akapit-press.com.pl
zamawiam@akapit-press.com.pl
www.akapit-press.com.pl
www.akapit-press.pl
tel./fax (42) 680 93 70

[su_spacer size=”40″]

malakurkaDom Wydawniczy Mała Kurka – Dom Wydawniczy Mała Kurka
Strona: http://www.malakurka.pl/
Facebook: Dom Wydawniczy Mała Kurka/ Publishing House Mala Kurka

[su_spacer size=”40″]

REBISDom Wydawniczy Rebis – poznańskie wydawnictwo założone w sierpniu 1990 roku. Pierwszym tytułem wydanym przez Rebis były Pasożyty umysłu Colina Wilsona. Bodaj najpopularniejszą książką wydawnictwa stało się Jedz, módl się, kochaj Elizabeth Gilbert.
Strona wydawnictwa: http://www.rebis.com.pl/

[su_spacer size=”20″]

PrintWydawnictwo Filia to nowy dział literatury dla kobiet i nie tylko w wydawnictwie Termedia.
To książki, które zachwycają, zmuszają do refleksji, pobudzają zmysły i po prostu pozwalają dobrze się bawić. Wydajemy beletrystykę z najwyższej półki, gwarantującą świetną rozrywkę. Nie ograniczamy się do znanych autorów, ale przyglądamy się uważnie debiutantom, polskim i zagranicznym. Bo książka jest i zawsze będzie dla nas ważna. A czytanie to nasza wielka pasja, którą chcemy zarażać…
www.wydawnictwofilia.pl
FB https://www.facebook.com/#!/WydawnictwoFILIA

[su_spacer size=”20″]

GWP logoGdańskie Wydawnictwo Psychologiczne jest oficyną publikującą książki naukowe, popularnonaukowe i poradnikowe z zakresu nauk społecznych. Zajmujemy się przede wszystkim psychologią, ale mamy w swojej ofercie także książki z takich dziedzin, jak pedagogika, edukacja, socjologia, logopedia, antropologia i inne. Jakiś czas temu z powodzeniem rozpoczęliśmy też wydawanie serii beletrystycznych. Istniejemy od 1991 roku, co roku publikując około 150 nowości, wznowień i dodruków. Skupiamy wokół siebie grono niekwestionowanych autorytetów, naukowców i praktyków, którzy nie tylko piszą książki przez nas wydawane, ale także inspirują nas do wzmożonej pracy na polu społeczno-kulturowym, czego wyrazem są liczne kampanie społeczne, warsztaty i szkolenia przeprowadzane przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.

Strona wydawnictwa: http://www.gwp.pl/

[su_spacer size=”20″]
Grupa Wydawnicza HELIONmainHelion (literatura informatyczna) — ponad 3100 wydanych tytułów. To publikacje podążające za dynamicznie rozwijającymi się technologiami, kierowane do wszystkich użytkowników komputerów, bez względu na stopień zaawansowania.
Onepress (książki dla biznesu) — w ciągu 3 lat od wprowadzenia marki na rynek, Onepress został liderem w sektorze poradników dla biznesu i książki ekonomicznej.
Sensus (poradniki psychologiczne) — to książki poruszające kwestie sfery emocjonalnej, rozwoju osobowości, samoświadomości i poznania tajników psychiki.
Septem (literatura poradnikowa) — marka kierowana na rynek massmarketowy. To literatura poradnikowa dla wszystkich — począwszy od pasjonatów odczuwających nieustanny głód wiedzy po wszystkich poszukujących w książce dobrej rady i interesującej rozrywki.
Editio (książka literacka) — inteligentna publicystyka oraz beletrystyka z najwyższej półki, gwarantująca świetną i inteligentną rozrywkę.
Dla Bystrzaków — polska edycja najpopularniejszej i najbardziej rozpoznawalnej na świecie serii poradników „For Dummies”.
Bezdroża (przewodniki turystyczne) — marka obecna na rynku od 7 lat; są to tworzone z pasją przewodniki turystyczne po najciekawszych zakątkach Polski i świata oraz poradniki dla podróżników.
Michelin (przewodniki turystyczne i mapy) — polskie wydanie najsłynniejszych na świecie przewodników turystycznych i map, których roczna sprzedaż w ponad 90 krajach sięga aż 20 milionów egzemplarzy! [ >> ]
Ebookpoint — księgarnia oferująca ebooki i audiobooki wielu wydawców. To tysiące książek dla pasjonatów głodnych wiedzy oraz poszukujących w książce praktycznych informacji i interesującej rozrywki, książek, których nie znajdziesz w żadnej innej ebookowej księgarni!
Strona wydawnictwa: http://helion.pl/wydawnictwo.phtml

logo_wydawnictwo_kolorWydawnictwo Papierowy Motyl zaprasza Czytelnika w niezwykłą podróż po nieznanych światach. Prowadzi wszystkich wielbicieli prozy i poezji wydeptaną ścieżką, by po chwili wypchnąć na głębokie wody w poszukiwaniu nieznanych lądów. Często jednak na owych lądach Czytelnik rozpoznaje znajome twarze, miejsca, zdarzenia. Fikcja literacka przepełnia serca i umysły i na długo pozostaje w pamięci.
Wydawnictwo Papierowy Motyl zostało założone przez pisarkę Marikę Krajniewską – nagradzaną autorkę kilku powieści i kilkudziesięciu opowiadań, aby wydawać polskich i zagranicznych autorów zarówno debiutujących, jak już istniejących na rynku wydawniczym.
Wiedza pisarza, jego marzenia i wizje (związane z własnym dziełem literackim) pozwalają z innej perspektywy spojrzeć na proces wydawniczy książki. Wydawca, który nie jest jednocześnie pisarzem ma ograniczone pole widzenia i to jest zrozumiałe i naturalne.
Papierowy Motyl patrzy dwojako. Z jednej strony wykorzystujemy doświadczenie wydawnicze, z drugiej zaś podchodzimy do każdej książki twórczo, z pasją i zrozumieniem autora.
Strona wydawnictwa:  www.papierowymotyl.pl

LOGO_CHMURA CZYTANIA LOGO Fundacja Festina LentePortal czytelniczy Chmura Czytania
www.chmuraczytania.pl
Portal Chmura Czytania jest prowadzony przez Fundację Festina Lente (www.festina-lente.org.pl), która propaguje czytelnictwo w epoce mobilnych mediów. Laptopy, tablety, e-czytniki, smartfony czy odtwarzacze mp3 – niosą książkę za czytelnikiem, z czytelnikiem – jak dobra, mądra chmura: Chmura Czytania. Z Chmury Czytania można bezpłatnie pobrać książki autorów mówiących rzeczy ważne – warte poznania, przypomnienia, czy wręcz odkrycia na nowo przez współczesnych Czytelników – jak np. opowiadanie fantastyczne „Sen” Bolesława Prusa i zaskakująco aktualna nowela „Amy Foster” Josepha Conrada. Szczególną wagę przywiązujemy do literackich opowieści o kobietach lub pisanych przez przez kobiety. Na Chmurze Czytania znajdują się ballady Leśmiana opiewającego kobiety okrutne, „Macierzyństwo” młodopolskiej Ostrowskiej, ale i wiersze poetek współczesnych – Olędzkiej-Frybesowej i Gaworskiej czy proza utalentowanej Urszuli Jarosz. Już wkrótce zamieścimy prozę Elizabeth Gaskell, sonety Szekspira w pięknym przekładzie Kasprowicza oraz mnóstwo świetnej literatury obyczajowej, fantastycznej, reportażowej i poradnikowej.

Proszynski.logoPrószyński i S-ka – działa od 1990 roku. Wydaje literaturę polską i światową, zarówno klasykę, jak i prozę współczesną, literaturę faktu i biografie, kulinaria, książki popularnonaukowe oraz dla dzieci i młodzieży.
Strona: http://www.proszynski.pl/

Wydawnictwo CZARNEWydawnictwo CZARNE powstało w 1996 roku i jest prywatną, niezależną oficyną wydawniczą. Specjalizujemy się w literaturze faktu, eseistyce oraz polskiej i światowej prozie. W obszarze naszych największych zainteresowań znajduje się współczesny reportaż, w jego rozmaitych odsłonach tematycznych i gatunkowych, literatura podróżnicza, dokumentalna, biografie i książki historyczne.
Do grona naszych autorów należą m.in. Andrzej Stasiuk, Krzysztof Varga, Jurij Andruchowycz, Herta Müller, Paul Theroux, Jean Hatzfeld, Jacek Hugo-Bader, Wojciech Tochman, Maciej Zaremba, Paweł Smoleński, Mariusz Szczygieł, Tadeusz Konwicki, Swietłana Aleksijewicz, Lidia Ostałowska, Liao Yiwu, Colin Thubron, Karl-Markus Gauß, Martin Pollack, Robert Makłowicz, Thomas Bernhard, Tadeusz Słobodzianek oraz wielu innych wybitnych pisarzy, znakomitych dziennikarzy i cenionych naukowców, nazwiska światowej sławy i obiecujący debiutanci.
Ich twórczość przedstawiamy w kilku rozpoznawalnych i różnorodnych seriach.
Strona Wydawnictwa: http://czarne.com.pl/

czerwoneiczarneWydawnictwo Czerwone i Czarne to wydawnictwo książek dobrych i pięknych. Założyli je byli szefowie „Dziennika” Robert Krasowski i Marta Stremecka. Pozycje wydawane przez Czerwone i Czarne to literatura faktu skupiona na polskim życiu publicznym. Czerwone i Czarne tworzy nową jakość w projektowaniu książek. W księgarni łatwo je znajdziecie. Szukajcie czerwono-czarnych okładek.
www.czerwoneiczarne.pl

logo Drzewo Babel 500pxWydawnictwo Drzewo Babel – powstało blisko 18 lat temu w Warszawie, debiutując kultową już dziś powieścią Paula Coelho Alchemik. Jego nazwa zawiera dwa symbole: Drzewo, bo ma korzenie głęboko w ziemi, ale rośnie ku niebu, Babel, bo jest ikoną wielokulturowości i bogactwa języków.
Drzewo Babel to maleńka oficyna wydawnicza, w której pracują trzy osoby. Wybór wydawanych tytułów jest bardzo osobisty. Stanowi odzwierciedlenie nieustannych poszukiwań ciekawych i poruszających historii oraz podróży literackich do różnych kultur i światów. Ze znaczkiem liścia, zaprojektowanym przez Michała Batorego, trafiło do rąk polskich czytelników ponad 4 miliony książek.
Strona: http://www.drzewobabel.pl/

hanamiWydawnictwo Hanami® – oferuje najszerszą w naszym kraju ofertę z dziedziny polsko-japońskich kontaktów kulturowo-ekonomicznych. Proponujemy między innymi bogatą gamę szkoleń, doradztwo specjalistyczne, tłumaczenia oraz projektowanie lokali użytkowych i sklepów.
Ofertę Hanami® kierujemy nie tylko do klientów korporacyjnych, ale także do osób prywatnych pragnących zgłębić swoją wiedzę z dziedziny języka i kultury japońskiej (np. nauka języka, szkolenia otwarte).
W grudniu 2006 roku nasza firma rozpoczęła również działalność wydawniczą. Pierwszą publikacją były Tradycje kulinarne Japonii. Książka ta zapoczątkowała cykl Kultura Japonii – serię popularnonaukową przybliżającą historię i obyczaje Kraju Kwitnącej Wiśni. Oprócz tego wydajemy także kolekcję Fantastyczna Japonia. Największą część naszej oferty stanowią komiksy japońskie.
Wydawnictwo Hanami
http://www.wydawnictwo.hanami.pl
http://www.hanami.pl
http://facebook.com/HanamiPL

JanKa WydawnictwoWydawnictwo JanKa – Niewielkie rodzinne wydawnictwo założone w listopadzie 2009 r. przez Jana Koźbiela – historyka sztuki, redaktora przez wiele lat etatowego i współpracującego z różnymi oficynami, od 1990 związanego też z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.
Wydaje wyłącznie literaturę polską, autorów, którzy bez względu na staż i dorobek literacki potrafią przekonująco i w interesującej formie prozatorskiej pokazać człowieka i dramatyzm dokonujących się we współczesnym świecie przemian, zbudować fascynującą opowieść, niestroniącą przy tym od pytań etycznych i filozoficznych, są pisarzami krnąbrnymi, oryginalnymi.
Wśród już wydanych są zarówno twórcy ze znaczącym dorobkiem (Piotr Ibrahim Kalwas na przykład czy Tomasz Białkowski), jak i debiutanci (na przykład Marta Magaczewska).
Przy wydawnictwie działają też Poradnia dla osób niepewnych swych umiejętności i talentu literackiego oraz świadcząca usługi redaktorskie Redaktornia.
www.jankawydawnictwo.pl
Kontakt:
wydawnictwo@jankawydawnictwo.pl
Adres:
05-800 Pruszków<
ul. Majowa 11/17

jednoscWydawnictwa JEDNOŚĆ  – historia wydawnictwa sięga 1918 r., kiedy to została założona Drukarnia Diecezjalna „Jedność”, jedna z najlepiej wyposażonych drukarń Kielecczyzny. Początkowo wydawano głównie literaturę dotyczącą życia duchowego oraz publikacje dokumentujące historię regionu. Obecnie wydawnictwo posiada bogatą ofertę skierowaną do szerokiej rzeszy odbiorców, publikując książki z zakresu teologii, biblistyki, duchowości, filozofii, historii, bioetyki i hagiografii, tak polskich, jak i zagranicznych autorów. JEDNOŚĆ wydaje cenione w środowisku podręczniki, przewodniki metodyczne i pomoce dydaktyczne (także dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych) oraz bogatą literaturę katechetyczną i duszpasterską. Z myślą o najmłodszych czytelnikach powstał osobny dział wydawniczy – JEDNOŚĆ DLA DZIECI. Jesteśmy również znaczącym wydawcą książek z dziedziny pedagogiki zabawy, proponując profesjonalnie opracowane gry i zabawy edukacyjne dla każdej grupy wiekowej. W ofercie Wydawnictwa JEDNOŚĆ zna jdują się także wysmakowane edytorsko albumy oraz literatura piękna, m.in. szeroki wybór poezji religijnej i świeckiej, tomiki aforyzmów i myśli wybitnych osobowości. Dzięki podpisanej w 2003 r. umowie o współpracy Jedność stała się partnerem znanego niemieckiego Wydawnictwa HERDER. Jej owocem są wspólne przedsięwzięcia edytorskie, które zyskały uznanie czytelników.
Wydawnictwo JEDNOŚĆ w ciągu ostatnich lat wypracowało własny profil wydawniczy i kierując swą ofertę do wielu różnych grup czytelników, ugruntowało swoją obecność na rodzimym rynku księgarskim. Przy wydawnictwie istnieje Drukarnia im. Adama Półtawskiego – nowoczesna drukarnia dziełowa specjalizująca się w druku wysokonakładowym.
Oferujemy książki z zakresu:

 • Teologii: publikacje wybitnych polskich teologów (teologia dogmatyczna, teologia moralna) Katechizm Kościoła Katolickiego w pytaniach i odpowiedziach
 • Katechetyki: ogólnopolskie programy nauczania religii dla wszyskich etapów edukacyjnych uwzgledniające założenia reformy polskiego szkolnictwa (podręczniki do religii dla przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum i liceum (technikum), pomoce dla uczniów, przewodniki metodyczne dla katechetów) pomoce służące przygotowaniu młodzieży do sakramentu bierzmowania pomoce katechetyczne (śpiewniki oraz kasety z pieśniami i piosenkami do programu katechetycznego, gry i zabawy biblijne, scenariusze przedstawień religijnych, praktyczny terminarz katechety, bogata literatura przedmiotowa)
 • Biblistyki: seria „Biblia dla każdego” (10 tomów zawierających pełny tekst Pisma świętego, unikatowe ilustracje, komentarze oraz informacje z zakresu archeologii, historii i sztuki) seria „Historie biblijne” (cykl książeczek, które w sposób przystępny zapoznają najmłodsze dzieci z Pismem św.) książki do medytacji biblijnej
 • Homiletyki i kaznodziejstwa (nowe, ciekawe propozycje homilii na cały rok kościelny dla dzieci młodzieży i dorosłych)
 • Bioetyki (seria „W poszukiwaniu prawdy” – propaguje chrześcijańską postawę wobec niepokojących moralnie zjawisk współczesnego świata)
 • Filozofii
 • Poezji (szeroki wybór antologii poezji religijnej i świeckiej, m.in. do wykorzystania na katechezie i w pracy wychowawczej)
 • Pedagogiki zabawy (nowe pomysły gier i zabaw – oferta dla wychowawców, nauczycieli i rodziców):
  gry i zabawy ruchowe dla przedszkolaków
  gry i zabawy na każdą okazję dla dzieci i młodzieży
  gry i zabawy interakcyjne dla dzieci młodzieży i dorosłych
  poradniki dla prowadzących grupy
 • Psychologii: seria „Psychologia dla Ciebie” – oferuje w przystępnej formie, często nowe, oryginalne treści z zakresu psychologii, psychoanalizy i psychoterapii seria „Psychologia wychowania” – porusza najważniejsze zagadnienia dotyczące wychowania i nauczania człowieka w różnych okresach jego życia poradniki psychologiczne.

Strona wydawnictwa: http://www.jednosc.com.pl/

lambook_logoWydawnictwo Lambook powstało w 2011 roku z orientalistycznych fascynacji i zamiłowania do
literatury. Nasze książki opisują i tłumaczą Wschód – dzisiejszy, dawny, a nawet ten baśniowy. Wszystkim, spragnionym egzotyki, ciekawym świata i otwartym na nowe kultury proponujemy szczyptę orientalizmu w najlepszym literackim wydaniu.
W naszym katalogu wydawniczym znajdzie się przede wszystkim atrakcyjna beletrystyka traktującą o Wschodzie – książki nawiązujące częściowo do literatury podróżniczej i tzw. expat literature, poświęcone kulturze i obyczajowości krajów Orientu (seria „Kolory Wschodu”), a także niezwykłe narracje odwołujące się do tradycji Tysiąca i jednej nocy.
Ponadto, proponujemy wyjątkowe książki współczesnych pisarzy ze Wschodu, w tym bestsellerowe
tytuły pisarzy arabskich i hinduskich. Na początku naszej działalności skupimy się na świecie arabskim, ale z czasem do katalogu wydawnictwa dołączą również tytuły z kręgu kultury tureckiej, perskiej i indyjskiej.
To, co nas wyróżnia, to chęć pokazania kultury wschodniej w atrakcyjnym i lekkim formacie, który nie będzie jednak trącić banałem, ani eksploatować tematyki dyskryminacji kobiety muzułmańskiej. Chcemy pokazać, że książki o Wschodzie (oraz te, pisane na Wschodzie) są interesujące, zabawne, mądre i wzruszające.
Z naszymi książkami można zabłądzić wśród krętych uliczek arabskiej medyny, posłuchać opowieści ostatnich marokańskich bajarzy i poznać uroki wielu orientalnych miast. Trafić do tureckiego hammamu, egipskiej kawiarni, indyjskiej wioski i pełnych przepychu pałaców dawnych kalifów.
Jeśli szukasz książek wyjątkowych – zorientuj się z nami na Orient.
Wydawnictwo Lambook
Wydawnictwo LAMBOOK
ul. Stelmachów 36 C
31-341 Kraków
http://www.lambook.pl

WLWydawnictwo Literackie – W samym centrum Krakowa, w charakterystycznej, znanej wszystkim kamienicy „Pod Globusem” na ulicy Długiej 1 mieści się siedziba Wydawnictwa Literackiego – jednej z największych i najbardziej cenionych oficyn literackich w Polsce.
Założone w 1953 roku, Wydawnictwo Literackie od ponad pół wieku swego istnienia inspiruje najciekawsze zjawiska literackie oraz publikuje najwybitniejszych twórców polskich i światowych: pisarzy, poetów, eseistów, historyków, badaczy kultury. Jesteśmy przede wszystkim wydawcami literatury, szczególnie pięknej polskiej i obcej, literatury faktu – w tym cenionych książek wspomnieniowych, historycznych, popularnonaukowych – oraz literatury dla młodzieży.
Strona Wydawnictwa: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

logo-legimiLegimi prowadzi księgarnię www.Legimi.com, oferującą pierwszy w Polsce subskrypcyjny model sprzedaży ebooków, a także dostarcza innowacyjne rozwiązania biznesowe w zakresie dystrybucji i zabezpieczeń cyfrowych publikacji. Legimi jako pierwsza polska firma uruchomiła usługę czytania w chmurze® na wielu systemach operacyjnych (iOS, Android, Windows 8, Windows Phone), funkcję text-to-speech, umożliwiającą odsłuchanie dowolnego fragmentu czytanej książki, a także aplikację na urządzenia przenośne z systemem Windows Phone.

W rankingu miesięcznika Press znalazła się w pierwszej piątce najlepszych księgarni z ebookami. Legimi jest również zdobywcą tytułu Firmy Roku, nagrody w prestiżowym konkursie Złotych i Kryształowych Anten Świata Komunikacji i Mediów, a także Grand Prix w kategorii „Aplikacja konsumencka” konkursu firmy Microsoft.

Strona: www.legimi.com

[su_spacer size=”40″]

MUZA SA 002Wydawnictwo MUZA SA działa na rynku wydawniczym od 1991 roku. Jest spółką akcyjną notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1998 roku.
W latach 1991-2010 MUZA SA wydała 4546 tytułów w tym 2580 pierwszych wydań, w łącznym nakładzie ponad 25 milionów egzemplarzy.
Wydawnictwo prowadzi własny Klub Czytelników i księgarnię internetową. Wydawnictwo bierze udział w krajowych i zagranicznych targach książki. Współpracuje z najlepszymi wydawnictwami zagranicznymi. Prezentuje wysoki poziom opracowania merytorycznego. Wydaje książki licencyjne oraz opracowuje własne książki i projekty wydawnicze. Współpracuje z najlepszymi tłumaczami, redaktorami, drukarniami. Zatrudnia 62 pracowników etatowych i posiada kilkuset stałych współpracowników.
Profil wydawniczy:
literatura piękna, albumy, atlasy, encyklopedie, leksykony, poradniki, słowniki, książki dla dzieci i młodzieży, przewodniki turystyczne.
W skład wydawnictwa MUZA SA wchodzą:
– Warszawskie Wydawnictwo Literackie – przygotowuje: bestsellery literatury światowej, polską literaturę piękną, eseistykę
– Redakcja książki kolorowej – opracowuje: encyklopedie, leksykony, albumy, atlasy, słowniki, poradniki, książki dla dzieci i młodzieży
– Sport i Turystyka – opracowuje: literaturę o tematyce turystycznej i krajoznawczej, przewodniki po Polsce, przewodniki po znanych obiektach i miejscach, informatory turystyczne o Polsce, albumy o polskich parkach narodowych, atlasy.

naszaksiegarniaWydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA Sp. z o.o. ma wyłączne prawo do publikacji takich bestsellerów światowych jak książki A.A. Milne’a (Kubuś Puchatek, Chatka Puchatka, Dawno, dawno temu), Astrid Lindgren (także niewydawanej wcześniej w Polsce serii o Kati) oraz dziewięciotomowy cykl o Muminkach. Jest również wydawcą cyklu o Mikołajku znakomitego duetu autorsko-ilustratorskiego Sempé-Goscinny. W ofercie Wydawnictwa znajdują się także publikacje skierowane do dorosłego czytelnika, sygnowane znakiem WNK. Bogata oferta WNK obejmuje zarówno książki, które opowiadają prawdziwe, poruszające wydarzenia i są świadectwem wielkich dramatów (również tych z najnowszej historii Polski), jak i powieści o lżejszej
www.nk.com.pl

logo_oficynka_czarneWydawnictwo Oficynka – powstała w 2010 roku. Wydawnictwo interesuje się kulturą popularną. W swojej ofercie posiada z jednej strony literaturę rozrywkową – kryminały, sensację, thriller czy powieść grozy, zawarte w znanych już seriach, takich jak ABC, Detektyw Murdoch czy Ja Gorę , z drugiej zaś – książki popularnonaukowe o popkulturze, pisane przez wybitnych antropologów, kulturoznawców i literaturoznawców.

Strona wydawnictwa: www.oficynka.pl

[su_spacer]

Wydawnictwo słowo/obraz terytoria powstało jesienią 1995 roku. Obszar naszych zainteresowań wyznaczają teksty z dziedziny literatury pięknej, historii literatury, eseistyki, krytyki literackiej, filozofii, sztuki oraz nauk społecznych. Książki wydawnictwa próbują przekraczać tradycyjne podziały, penetrują obszary pośrednie i pograniczne – nie tylko pomiędzy ikonosferą a logosferą, o czym mówi nazwa wydawnictwa, lecz także pomiędzy „czystą” myślą a historią myślenia. Trudne to zadanie, jednak dotychczasowa działalność pokazuje, że istnieje szerokie grono czytelników, którzy pragną dzielić z nami ciekawość myśli.
Wśród autorów książek wydawanych przez słowo/obraz terytoria znajduje się wielu wybitnych pisarzy, filozofów, badaczy literatury i sztuki, zarówno polskich, jak i zagranicznych, m.in.: Maria Janion, Jan Białostocki, Paweł Huelle, Konstanty A. Jeleński, Jan Kott, Stefan Chwin, Andrzej Chojecki, Aleksander Jurewicz, Stanisław Rosiek, Jerzy Szyłak, Mariusz Wilk, Gaston Bachelard, Jacques Derrida, Michel Foucault, Sławomir Mrożek, Michaił Bachtin czy Krzysztof Rutkowski.
Przez kilkanaście lat działalności wydawnictwo opublikowało setki książek w 44 seriach i cyklach wydawniczych. Najważniejsze z nich to: Pasaże, Klasyka światowej humanistyki, Terytoria kina, Terytoria teatru, Terytoria Skandynawii, Minerwa. Biblioteka Filozofii i Historii Filozofii, Rzeczy literackie, Idee, Świadectwa oraz Artyści.
Jesteśmy dumni, że nasza praca cieszy się uznaniem. Zdobyliśmy wiele prestiżowych nagród, m.in. za Najpiękniejszą Książkę Roku, a także liczne nominacje do nagrody Nike.
Strona wydawnictwa: http://terytoria.com.pl/

terytoria_logo_2012d

[su_spacer]

SQNWydawnictwo Sine Qua Non– Wydawnictwo SQN powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom jest publikowanie książek “z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną a jeszcze kolejny po prostu literaturą. Jednak każdy z nich ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książkę.

W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa można znaleźć książki o piłce nożnej, sztuce współczesnej, serialowe oraz inne, które są realizacją pasji.

Strona www:www.wsqn.pl

image004Wydawnictwo Trio to prywatna oficyna, działającą na rynku od 1992 roku, wydająca książki, które wpisały się na trwałe w świadomości czytelników, szczególnie serie: W krainie PRL i Historia państw świata w XX i XXI wieku.
Wydajemy publikacje i podręczniki akademickie z różnych dziedzin nauki, takich jak m.in.: socjologia, stosunki międzynarodowe i nauki polityczne, historia, archeologia, historia literatury, językoznawstwo, historia kultury, sztuka, film, teatr, etnologia, etnografia, antropologia kultury, a ostatnio coraz więcej miejsca w naszej ofercie zajmuje literatura piękna, biografie. Wydawnictwo Trio od 1996 roku wydaje książki o tematyce japońskiej.
http://www.wydawnictwotrio.pl

zyskjZYSK i S-KA Wydawnictwo – ZYSK i S-KA Wydawnictwo
http://www.zysk.com.pl

 

 

virgo_b_big_bWydawnictwo VIRGO powstało w 2006 r. z potrzeby serca, rozumu i ducha.

Naszą misją uczyniliśmy wspieranie osób poszukujących własnych dróg poza utartymi schematami poprzez prezentowanie nowych sposobów myślenia o człowieku i świecie oraz inspirowanie do świadomego i zdrowego życia w harmonii ciała, ducha i umysłu.

Specjalizujemy się w tematyce z pogranicza dziedzin – od medycyny, fizyki i biologii przez psychologię, filozofię do duchowości.
Wydajemy książki o nowatorskich koncepcjach jak np. totalna biologia, rezonans morficzny, o holistycznych terapiach jak np. czaszkowo-krzyżowa czy polarity, o ajurwedzie i jodze, o doskonaleniu się i uwalnianiu blokad poprzez pracę z ciałem i o duchowym macierzyństwie.

Każda z naszych propozycji wydawniczych jest starannie dobierana – oferujemy dzieła renomowanych autorów, dotąd nieznane w Polsce, od dawna uznane na świecie. Dzięki temu znak Virgo jest symbolem wartościowych treści oraz drogowskazem dla poszukujących czytelników.

Zapraszamy na naszą stronę, gdzie można znaleźć bezpłatne fragmenty książek oraz ciekawe artykuły, wywiady i nagrania: www.virgobooks.pl

Podziel się: