Główna » W mojej francuskiej kuchni

W mojej francuskiej kuchni

W mojej francuskiej kuchni

W mojej francuskiej kuchni… To uwodzicielskie połączenie przepisów, opowieści i porad, którymi Susan dzieli się z nami w swojej pełnej słońca kuchni. Niewiele osób rozumie francuską kuchnię tak dobrze jak ona. Jeśli naprawdę chcecie dowiedzieć się, na czym polega uczciwe francuskie gotowanie – bez dużego wysiłku, a ze wspaniałymi efektami – znajdziecie w tej książce doskonały przewodnik po tym świecie.
David Lebovitz

Miedziane rondle wiszą nad kuchnią, tymianek i rozmaryn zielenią się w ogrodzie… Susan mieszka przy rue Tatin (tak, za chwilę owionie was zapach słynnej tarty!) i o kuchni francuskiej wie wszystko. W tę uroczą opowieść o życiu na prowincji i sąsiadach – smakoszach wplotła aż 85 sprawdzonych przepisów.

Przed laty Susan ukończyła prestiżową École de Cuisine La Varenne, a po powrocie do Stanów Zjednoczonych podjęła pracę jako krytyk kulinarny. Francja jednak nie dała zapomnieć o sobie i dwadzieścia lat temu autorka wraz z rodziną wróciła nad Sekwanę, by ostatecznie zamieszkać w normandzkim miasteczku Louviers.

Mieszka i pracuje w wybudowanym w średniowieczu domu, który dawniej był klasztorem, a którego piwnice według lokalnej legendy miejskiej były częścią podziemnych korytarzy, którymi uciekali hugenoci. Pisze książki, prowadzi warsztaty kulinarne i szuka odpowiedzi na pytanie nurtujące tysiące osób na całym świecie: Jak oni to robią? Skąd wynika pasja i niezwykły talent kulinarny Francuzów? I jak to się dzieje, że Francuzka po dniu pracy stawia na stole kilkudaniowy posiłek, przy czym nadal wygląda świetnie i nie narzeka na brak czasu dla siebie?

kuchnia 2

#wmojejfrancuskiejkuchnikonkurs kulinarny

Wiele osób podzieliło się ze mną swoimi metodami i sekretami, przepisami i opowieściami; wyjawiło mi zawartość swoich lodówek, zamrażarek, kredensów; zdradziło swoje przyzwyczajenia zakupowe, opowiedziało o swoich tradycjach, o rodzinach i swoich korzeniach. Dorzuciłam kilka własnych spostrzeżeń i tak powstała ta książka. Od początku otuli was jej ciepło i piękne aromaty, które sprawią, że poczujecie głód i zapragniecie stanąć przed kuchenką. Zamieściłam tu mnóstwo rzeczy, które wam w tym pomogą, od porad po przepisy kulinarne. Zatem unoszę kieliszek, spoglądam wam prosto w oczy, wznoszę toast za wasze zdrowie — Santé! — i zapraszam we wspólną podróż. Umiejętność gotowania jak Francuzi, we francuskiej kuchni, to najkrótsza droga do szczęścia, odczuwania przyjemności i przepysznej zabawy!
Susan Herrmann Loomis

W księgarniach już 18 maja

Susan Herrmann Loomis: W mojej francuskiej kuchni
Wydawnictwo Literackie

W mojej francuskiej kuchni

Podziel się: