Główna » To już koniec historii z ul. Grodzkiej

To już koniec historii z ul. Grodzkiej

Już jutro w księgarniach pojawi się „Aleksandra” – ostatni tom bestsellerowego cyklu „Kobiety z ulicy Grodzkiej” Lucyny Olejniczak.

Fani cyklu otrzymają w końcu odpowiedź na wiele dręczących ich pytań:

– Czy to koniec rodu kobiet z ul. Grodzkiej?

– Co z klątwą, która nad nimi ciąży? Czy ktoś w końcu ją złamie?

– Jakie zakończenie będzie miała historia Emilli?

Czy klątwa Hanki wreszcie przestanie unieszczęśliwiać kolejne pokolenia? Ostatni tom opowieści o kobietach z ulicy Grodzkiej.

Mijają lata, dzieci Weroniki dorastają. Paweł, jej drugi mąż, jest najlepszym ojcem dla swoich pasierbów. Emilka studiuje romanistykę i pisze wiersze, Waldek, wieczny buntownik, mieszka i pracuje w Nowej Hucie, ale oboje nadal są ze sobą bardzo związani, jak w czasach dzieciństwa. Tak więc gdy Waldek, który w Neapolu odłączył się od wycieczki, by zostać we Włoszech, potem nagle zrywa kontakt z rodziną i przez długi czas nie daje znaku życia, to właśnie młodsza siostra, wtedy już znana autorka fascynujących powieści dla dzieci, jedzie go szukać. Śledząc skomplikowane losy brata, Weronika dociera aż na Sycylię, do krainy winorośli i mafii. Właśnie w Palermo praprawnuczkę Franciszka Bernata czeka ogromna niespodzianka…

Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ, jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi, łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów.

Podziel się: