Główna » Strażnicy światła – Abby Geni DEBIUT ROKU 2016

Strażnicy światła – Abby Geni DEBIUT ROKU 2016

Informujemy z niebywałą przyjemnością, że książka Strażnicy światła zdobyła prestiżową nagrodę DEBIUT ROKU 2016 wg prestiżowej księgarni Barnes & Noble. (http://www.barnesandnoble.com). To doskonała propozycja wpisująca się w intrygujący gatunek thrillera psychologicznego. Silnie wyczuwany jest ekotrend, obecnie niezwykle popularny na rynku wydawniczym. Dzika natura jest tłem do niezwykłego spektaklu grozy.

O fabule słów parę:

Oto pasjonujący thriller utrzymany w klimacie budzącej grozę atmosfery.

Miranda jest fotografem przyrody uwieczniającym dziki świat natury. Ma spędzić rok na Wyspach Farallońskich, skalistym kalifornijskim archipelagu, aby robić zdjęcia surowemu krajobrazowi. Towarzyszy jej tylko garstka ekscentrycznych naukowców, którzy badają faunę wyspy. W pewnym momencie wszystko się zmienia – Miranda zostaje zaatakowana. Kilka dni później jej prześladowca zostaje znaleziony martwy. Czy to zbieg okoliczności? Czy owiane legendą „Wyspy Umarłych” są godne swojego miana? Kiedy pojawiają się kolejne akty przemocy, robi się duszno… I każdy już jest podejrzany.

PRZERAŻAJĄCY THRILLER WPISUJĄCY SIĘ W NAJNOWSZY EKOTREND – DZIKA NATURA ŚWIADKUJE NIEPRAWDOPODOBNYM WYDARZENIOM

O autorce:

Abby Geni – amerykańska autorka, która zasłynęła oszałamiającą książką Strażnicy światła. Wielokrotnie nagradzana pisarka tym thrillerem wywalczyła nagrodę „Debiut roku 2016” według Księgarni Barnes & Noble. Jest chwalona za niesztampowy styl i podziwiana za promowanie ekotrendu w literaturze grozy. Z zawodu jest nauczycielem akademickim kreatywnego pisania.

 

Rekomendacje:

Oszałamiająco ambitny debiut – „Chicago Tribune”

Osobliwe, opuszczone wyspy są idealnym tłem dla tego pobudzającego wyobraźnię debiutu. Geni śmiało wkracza w świat książki, ukazując literackie mistrzostwo. Oto niedająca spokoju i wciągająca przygoda w niezapomnianym, dzikim świecie. – „Publishers Weekly” 

Przepiękna, nieco marzycielska proza, która oddaje wrażenia Mirandy powoduje, że czytelnik może zatracić się w tej zamkniętej, tajemniczej rzeczywistości. Geni dokonuje niezwykłego: potrafi opisać naturę jednocześnie z fotograficzną precyzją i dozą sporych emocji. Naturalna dzikość, ludzka nieprzewidywalność i doskonałe użycie narzędzi literackich splatają się w spójną, zawrotnie ciekawą całość. – „Kirkus Reviews”

Wykreowany przez Geni świat to odurzająca mikstura niewyobrażalnego piękna i przerażającego horroru. – „San Francisco Chronicle”

Dane wydawnicze:

Wydawnictwo Kobiece | s. 320 | ISBN: 978-83-65506-76-4 | cena 36, 90 PLN

 

Podziel się: