Główna » Spotkanie z autorką książki Beksińscy. Portret podwójny

Spotkanie z autorką książki Beksińscy. Portret podwójny

Zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, autorką książki Beksińscy. Portret podwójny w Faktycznym Domu Kultury w Warszawie (ul. Gałczyńskiego 12) 20 lutego o godzinie 19:00. Rozmowę wokół książki poprowadzi Mariusz Szczygieł.

„Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna.
Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna”.

Beksińscy. Portret podwójny to książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie.

To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1392429754353104/

beksinscy_3D_z_grzbietem_przyciete

Podziel się: