Śmierć przy myciu zębów… Czy to możliwe?

Chemia towarzyszy nam od chwili urodzenia. Przeważnie jednak kojarzy nam się źle! Autorka książki dr Mai Thi Nguyen-Kim przekonuje, że powinniśmy ją lepiej poznać, a wtedy łatwiej będzie nam ją zrozumieć i polubić. 

Podczas 24-godzinnej wędrówki po świecie chemii, wraz z autorką, lądujemy w supermarkecie, gdzie Mai uczy nas, jak bronić się przed trikami marketingowymi, które czyhają na nas nawet na półce z butelkami wody. Wybierzemy się również do działu chemicznego, gdzie dowiemy się na przykład, jak działają dezodoranty i dlaczego w ogóle pot śmierdzi.

A wieczorem towarzyszymy autorce w przygotowaniu perfekcyjnego czekoladowego fondanta, a także zgłębiamy temat miłości, wszak i ją można rozpatrywać jako… chemię!

Dlaczego pobudka budzikiem szkodzi? Jak tańczą cząsteczki w porannej kawie? Czy smażąc jajecznicę na śniadanie, wzbogacamy ją o fluor? Kiedy jest najlepszy moment na wypicie pierwszej kawy? Dlaczego pasta do zębów powinna zawierać fluorki? Czemu chaos panujący na naszym biurku jest zgodny z wolą Wszechświata? Tyle pytań, a jeszcze nawet nie wyszliśmy z domu!

Zapraszamy do zapoznania się z tą fascynującą książką!

Popularyzatorka chemii z Harvardu, Mai Thi Nguyen-Kim zabiera nas w 24-godzinną podróż po fascynującym i wcale nie nudnym (tak, to możliwe!) świecie chemii.
Dowiadujemy się więc, Poznajemy skład szkła w ekranach naszych smartfonów i zasady rządzące ich bateriami. Autorka zdradza nam też, co zrobić, aby działały one dłużej, i dlaczego czasami eksplodują.

Jeśli w szkole uważaliście, że chemia to nudny przedmiot, to najlepsza okazja na odczarowanie jej. A jeśli nie chcesz, by to samo spotkało twoje dziecko, wystarczy, że dasz mu książkę Mai Thi Nguyen-Kim, która w dowcipny i przystępny sposób wyjaśnia, jakie reakcje zachodzą wokół nas oraz w nas samych. Dzięki lekturze będziemy nie tylko mądrzejsi, ale przede wszystkim zaciekawieni chemią.

Autorka książki Dr Mai Thi Nguyen-Kim jest chemiczką i dziennikarką naukową. W czasie pisania pracy doktorskiej na Harvardzie założyła własny kanał YouTube − The secret life of scientists, na któym w fascynujący sposób przybliża widzom informacje z zakresu chemii.

W 2018r. jej kanał został odznaczony nagrodą Grimme Online Award. W tym samym roku, jako pierwsza youtuberka, otrzymała nagrodę Georga von Holtzbrincka w dziedzinie dziennikarstwa naukowego za talent i umiejętność przekazywania wiedzy.

Mai Thi Nguyen-Kim
Śmierć przy myciu zębów. Chemia dla zabieganych
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Komisch, alles chemisch! Handys, Kaffee, Emotionen – wie man mit Chemie wirklich alles erklaren kann
Tłumaczenie: Anna Makowiecka-Siudut
Cena detaliczna: 36,00 zł
Format: 135 mm x 210 mm
Liczba stron: 256
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 03-09-2019

Podziel się: