Requiem dla wilka
Książki

Requiem dla wilka – druga część „wilczej serii” Marii Nurowskiej

Requiem dla wilka to druga część „wilczej serii” Marii Nurowskiej. To must read dla fanów powieści obyczajowych najwyższej klasy. Książkę polecamy też miłośnikom wilków, których znajdziecie i w naszej redakcji.

Autorka jest jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich pisarek. Jej książki są wydawane w 23 krajach: w Niemczech, we Francji i w Chinach były bestsellerami.

Wznowienie wilczej serii w pięknej, twardej oprawie to idealny moment, żeby zapoznać się z twórczością Marii Nurowskiej.

Kontynuacja głośnej powieści „Nakarmić wilki„. Młoda reżyserka Joanna przyjeżdża w Bieszczady, do wsi, w której przebywała bohaterka „Nakarmić wilki”, Katarzyna. Joanna chce się spotkać ze swoim idolem, starym reżyserem, który w Bieszczadach kupił dom. Z początku niechętny jej mężczyzna po jakimś czasie zaczyna się nią interesować. Okazuje się, że pamięć o Kasi jest we wsi ciągle żywa, jej tajemnicze losy wciąż nie dają spokoju tym, którzy się z nią zetknęli.

Mieszkańcy odnajdują w Joannie podobieństwo do zmarłej tragicznie doktorantki. Zaintrygowana tym Joanna zaczyna szukać informacji o swojej poprzedniczce, kontaktuje się z jej uczelnią, wynajmuje chatę, w której mieszkała Kasia. Nic nie wie o lesie ani o zwierzętach, ale zaczyna żyć życiem tamtej dziewczyny, i choć nie zna zachowań wilków, postanawia odszukać je i sfotografować.

Historia komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w jej życiu pojawia się Olgierd, pilnie strzegący wilków i swojej pamięci o Katarzynie. Życiem kobiety zaczyna rządzić fascynacja dwoma mężczyznami – wybitnym artystą i skrytym naukowcem, ale przede wszystkim zagadkowymi dzikimi zwierzętami, których odnalezienie staje się jej obsesją…

Maria Nurowska – jedna z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich pisarek. Wydała ponad trzydzieści tytułów. Jej książki są wydawane w 23 krajach; w Niemczech, we Francji i w Chinach były bestsellerami.

Requiem dla wilka

Polecamy również: