Główna » Recenzja: MARIA CZUBASZEK „NIENACHALNA Z URODY”

Recenzja: MARIA CZUBASZEK „NIENACHALNA Z URODY”

Maria Czubaszek Nienachalna z urody

„Wiem, że każdego w końcu coś trzepnie. Mnie też. I wszystko mi jedno, czy będzie to zawał, problem z płucami czy starość. I nie ma sensu się przygotowywać. Bo po co? Trach, bach i po balu. Świat istniał, gdy mnie nie było, i będzie trwał, gdy mnie już nie będzie.”

Nie ma sensu się przygotowywać, Pani Mario… Ale Pani wiedziała. Każdy rozdział tej książki to „memento mori”. Między słowami czuje się podsumowanie całego życia. Chroniła Pani swoją prywatność. Mało samej „Pani” w tej książce. Czuje się niedosyt. Książka to kompendium poglądów Pani na świat. Cudowne, inteligentne, chwilami śmieszne, w dzisiejszym świecie odważne. Pani oryginalność i samoświadomość, która zawarta jest w tekście, niesie wielu z nas nadzieję, że nie tylko my – zwykli, szarzy ludzie – nie zgadzamy się na zastaną rzeczywistość.

Panie nie bała się o tym mówić.

Trudno pisać recenzję książki, napisanej przez osobę, która odeszła niedawno. Zupełnie inaczej brzmią w głowie wszystkie wyrazy. Książka na wysokim poziomie (jakżeby inaczej), teraz jest uważniej brana do rąk…

Eliza Flaszewska

Zobacz również:
o książce w naszym serwisie
konkurs z książką
Maria Czubaszek Nienachalna z urody
Kategoria: Biografie, wspomnienia
ISBN: 978-83-8069-350-0
Data wydania: 17.05.2016
Format: 148mm x 208mm
Liczba stron: 256
Cena detaliczna: 36,00 zł
Wydawnictwo: PRÓSZYŃSKI

Maria Czubaszek Nienachalna z urody

Podziel się: