Główna » Recenzja książki „Wiktoria”

Recenzja książki „Wiktoria”

Daisy Goodwin to autorka scenariusza serialu „Wiktoria” i powieści o tym samym tytule. Książka (Wydawnictwo Marginesy, 39,90) przenosi nas do Wielkiej Brytanii za czasów panowania młodej Królowej Wiktorii.

To powieść historyczna o 18-letniej Monarchini, która musi szybko dorosnąć, zmierzyć się z nowymi obowiązkami, a także intrygami, m.in. sir Johna Conroya i innych dworzan. Aranżowane małżeństwa, romanse, chęć przejęcia władzy to tylko, niektóre z elementów życia arystokracji. Postępowanie zgodnie z protokołem i zajmowanym stanowiskiem sprawia wiele problemów i znacznie utrudnia życie. Przekonuje się o tym również sama Królowa.

To wciągająca opowieść o życiu królewskiej rodziny i dworzan, pełna zaskakujących zwrotów akcji. Fani serialu „Wiktoria” w książce znajdą rozbudowaną fabułę oraz barwne opisy scen. To propozycja nie tylko dla osób lubiących czytać powieści historyczne! To niezwykle ciekawa książka z elementami biograficznymi opowiadająca o rodzinie królewskiej za czasów panowania Królowej Wiktorii. Lekka i przyjemna lektura nie tylko dla kobiet!

Karolina Stola

Podziel się: