Główna » Recenzja książki „Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike”

Recenzja książki „Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike”

Nike to jedna z najsłynniejszych marek sportowych na świecie. Z pewnością większość z nas nawet nie ma pojęcia z jakim trudem i przeciwnościami losu musiała się zmierzyć, żeby stać się takim gigantem. Phil Knight współzałożyciel Nike postawił spisać swoje życie, a co za tym idzie losy marki. Książka „Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike” (Dom Wydawniczy Rebis, 39,90) to podróż do świata Nike.
Autor szczegółowo opisuje swoje początki przygody ze światem obuwniczym. Pokazuje jak przeistoczył swoje marzenia w wielki sukces. Phil Knight odbywa podróż swojego życia, dzięki której stawia pierwsze kroki w biznesie. Z finansową pomocą ojca rozpoczyna długą i trudną drogę. Wielokrotnie boryka się z problemami finansowymi, przeciwnościami losu itd. W trudnej walce o sukces pomagają mu przyjaciele, rodzina i współpracownicy. W książce znajdziemy całą historię marki Nike, powstawanie poszczególnych modelów obuwia, proces zdobywania klientów i funduszy, losy pracowników itd. Wiele istotnych szczegółów, które miały ogromny wpływ na sukces marki.
Wciągająca historia o człowieku, który dzięki uporowi stał się gigantem obuwniczym. Ta książka pokazuje, że można odnieść zwycięstwo mimo przeciwności losu. Po przeczytaniu tej publikacji zupełnie inaczej spojrzysz na swoje buty marki Nike. To obuwie tworzone z pasją i wielkim naciskiem na aspekty praktyczne.
Karolina Stola
Podziel się: