Główna » Recenzja książki „Prawdziwa Królowa. Elżbieta II, jakiej nie znamy”

Recenzja książki „Prawdziwa Królowa. Elżbieta II, jakiej nie znamy”

Andrew Marr postanowił opisać życie Królowej Elżbiety II najdłużej panującej monarchini angielskiej. Książka „Prawdziwa Królowa. Elżbieta II, jakiej nie znamy” to kompendium wiedzy o władczyni Wielkiej Brytanii.
Na rynku ukazało się niedawno drugie wydanie tej publikacji z zupełnie nową okładką. Na początku książki znajdziemy wprowadzenie, które przybliża nam losy rodziny królewskiej, a także zmiany zachodzące w świecie monarchini. Możemy bliżej poznać przodków Królowej oraz dowiedzieć się co należy do jej obowiązków. Autor dużą uwagę poświęcił relacjom władczyni z premierami oraz członkami rodziny. Poznajemy Elżbietę II w kilku rolach, m.in. jako matkę, żonę, babcię, czy głowę kraju. Dzięki temu możemy zobaczyć różne oblicza Królowej.
„Prawdziwa Królowa. Elżbieta II, jakiej nie znamy” to podróż do świata arystokracji i Wielkiej Brytanii. Autor stara się również przewidzieć prawdopodobne losy rodziny Królewskiej po śmierci Elżbiety II. Dowiadujemy się dużo o Księciu Karolu i jego związkach, a także pracy. W książce znajdziemy wiele fotografii i zaskakujących informacji, o których mogliśmy nie mieć pojęcia, np. o nieszczęśliwej miłości Małgorzaty czy losach statku Britannia. Wciągająca opowieść o Królowej Elżbiecie II pełna intryg, zdrad, nagonki mediów i tajemnic.
Karolina Stola
Podziel się: