Co łączy polską hrabinę i wywiad brytyjski
Książki

Co łączy polską hrabinę i wywiad brytyjski? Premiera!

Co łączy polską hrabinę, wywiad brytyjski i skradzione przez III Rzeszę dzieła sztuki? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w najnowszej powieści szpiegowsko-historycznej autorstwa Manuli Kalickiej. Książka „Jej drugie życie” pojawiła się dziś na półkach księgarń.

Akcja wywiadu w zamku Wildstein, skradziony Ołtarz Mariacki, polski historyk sztuki ratujący zabytki z rąk nazistów – to tylko niektóre fakty historyczne, wokół których osnuta jest historia „Jej drugiego życia”.

Maria hrabina Łęska i profesor Leon Rosenblatt, znany historyk sztuki, po dramatycznej ucieczce z okupowanej Polski znaleźli się w Londynie. On został szefem zespołu zajmującego się poszukiwaniami zrabowanych przez hitlerowców polskich dzieł sztuki, ona współpracuje z angielskim wywiadem. Zbliża się koniec 1944 roku.

Hrabina otrzymuje nieoczekiwaną propozycję udziału w niebezpiecznej tajnej misji na terenie Niemiec. Trzeba odzyskać pewne dokumenty, których ujawnienie naraziłoby na szwank Koronę brytyjską. Bohaterowie wyruszają do ogarniętej wojennym zamętem Europy. Na miejscu przekonują się, że w zamku Waldstein w pokrytej śniegiem Bawarii toczy się wielka gra…

Książka – jak zwykle u Manuli Kalickiej – trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Manula Kalicka – pisarka i dziennikarka. Opublikowała siedem powieści, liczne opowiadania i książkę biograficzną poświęconą polskim malarzom. Ukończyła studia polonistyczne i dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Jako dziennikarka zadebiutowała na łamach tygodnika „Polityka”.
Autorka powieści „Dziewczyna z kabaretu” oraz „Koniec i początek”, których dopełnieniem jest „Jej drugie życie”.

Manula Kalicka Jej drugie życie
Kategoria: Literatura polska
Format: 125 mm x 195 mm
Liczba stron: 352
Oprawa miękka
Cena detaliczna: 37,00 zł
W sprzedaży od: 13-08-2019

Co łączy polską hrabinę i wywiad brytyjski

Polecamy również: