Główna » „Paryski szyk jeszcze raz!” Recenzja

„Paryski szyk jeszcze raz!” Recenzja

Paryski szyk

Paryski szyk – i wszystko jasne! Darujmy sobie banały o ponadczasowym stylu, wdzięku i uroku Paryżanek czy w ogóle piękniejszej połowy Francji. Wiemy, znamy, lubimy i doceniamy. Z większym lub mniejszym powodzeniem staramy się nawet naśladować. Do tego – jak zawsze i wszędzie – potrzebny jest dobry nauczyciel, mentor i przewodnik. A jak w przypadku Paryżanek, to nie tylko dobry, ale najlepszy!

„Paryski szyk jeszcze raz! Podręcznik stylu” to nowe wydanie, poszerzone i uaktualnione, bestsellera „New York Timesa”, które także w Polsce było wydawniczym przebojem.

Oprócz przebojowego i wiecznie żywego tematu gwarancją powodzenia były w tym przypadku osoby Autorek, którymi są Ines de la Fressange, ikona paryskiego szyku i paryskiej mody, oraz Sophie Gachet, znawczyni paryskich trendów.

Ines de la Fressange, jedna z najsłynniejszych francuskich modelek, jest m.in. właścicielką butiku i marki działających pod jej nazwiskiem, projektantką, konsultantką marki Roger Vivier. Pozowała dla „Elle”, „Vogue” i „Madame Figaro”. Przez jakiś czas była muzą samego Karla Lagerfelda. Od 1990 roku projektantka mody i twórczyni kompozycji zapachowych. W 1992 roku otworzyła w Paryżu butik. W 2010 roku na specjalną prośbę pojawiła się na wybiegu kolekcji wiosenno-letniej Coco Chanel.
Sophie Gachet jest dziennikarką, jej poświęcone modzie artykuły pojawiają się systematycznie m.in. w „Elle”.

Obie Panie z prawdziwą pasją dzielą się nie tylko swoją ogromną wiedzą, doświadczeniem, ale i własnym stylem. Robią to na dodatek z humorem i wdziękiem.

Mamy tu mnóstwo przydatnych wskazówek na temat mody, elegancji, urody, dekoracji wnętrz i spędzania wolnego czasu, także z dziećmi. W poradniku znajdziemy fantastyczne stylizacje, zdjęcia i rysunki samej Ines (ponad 300 kolorowych ilustracji!).

Zakupoholiczkom przyda się dodatek z listę adresów – internetowych i stacjonarnych – pod którymi zrobisz zakupy w prawdziwie paryskim stylu, miejsc, gdzie zjesz wspaniały posiłek, wypijesz kawę, spędzisz noc, a także mniej znanych muzeów leżących nieco na uboczu głównych szlaków.

„Paryski szyk jeszcze raz!” to pozycja, której absolutnie nie może zabraknąć na półce każdej eleganckiej kobiety. Nieważne czy preferujesz styl francuski, włoski, czy amerykański luz. Po prostu te rzeczy musisz wiedzieć, musisz znać!

Ja w każdym razie jestem ZAUROCZONA! I pięknie proszę Drogie Panie: czytajcie i bierzcie sobie do serca!

Ula Nawrat

Zobacz również: wszystko o książce „Paryski szyk jeszcze raz! Podręcznik stylu” i jej Autorkach w naszym serwisie

Paryski szyk jeszcze raz
Ines de la Fressange, Sophie Gachet

Przekład: Katarzyna Karłowska, Magdalena Hermanowska

Wydawnictwo REBIS

Podziel się: