Główna » Ostatni seans z Marilyn Monroe! Aktorki czytają zapiski gwiazdy!

Ostatni seans z Marilyn Monroe! Aktorki czytają zapiski gwiazdy!

Ostatni seans z Marilyn Monroe! Aktorki czytają zapiski gwiazdy! Oglądamy unikatowe zdjęcia i najsłynniejsze role!

Niedziela, 12 czerwca, godz. 20.00
Milek Design, Tamka 29, Warszawa

Intymne spotkanie z niezrównaną ikoną kina i popkultury – w gwiazdorskim towarzystwie. Wieczór poświęcony fenomenalnej Marilyn Monroe poprowadzi Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy, autor bestellerowej serii wywiadów „Aktorki“ i wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi. Przedstawi autorską, fascynującą opowieść o życiu, uczuciach i samotności kochanej przez cały świat kobiety.

Niezwykłą oprawą, a także kluczem do zrozumienia Marilyn staną się fragmenty książki „Ostatnie seanse“ Michela Schneidera, który – na podstawie opowieści, zapisków oraz nagrań z seansów psychoterapeutycznych aktorki odtworzył ostatnie miesiące jej życia. Stworzył poruszający paradokument, przybliżający jej tragiczny los i wyjaśniający tajemnice jej osobowości, a także pokazujący, kogo kochała do końca.

Fragmenty tej opowieści interpretować będą dwie aktorki – Monika Dryl oraz Aleksandra Hamkało. Różne temperamenty i osobowości aktorek odzwierciedlą dwoistą naturę Marilyn Monroe. Podczas wieczoru pokazane też zostaną unikatowe, rzadko prezentowane zdjęcia gwiazdy – wzbogacone anegdotami o okolicznościach, w jakich je zrobiono. A na finał obejrzymy jeden z najsłynniejszych filmów z udziałem Monroe – „Mężczyźni wolą blondynki“ z 1953 r. (reż. Howard Howks) ze specjalnym wprowadzeniem Łukasza Maciejewskiego.

Odsłaniający sekrety wieczór odbędzie się w niezwykłym miejscu, zagłębiu kobiecego piękna – w stylowym salonie fryzjerskim Milek Design, którego partnerem wspierającym jest Schwarzkopf Professional. Oryginalny salon połączono z kawiarnią i księgarnią sprawiając, że jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie wydarzenia artystyczne i kulturalne oraz literatura odgrywają tak ważną rolę, a właściciele śmiało przyznają, że piękno wewnętrzne jest dla nich tak samo ważne jak wygląd ich klientek.

Wśród uczestników spotkania wylosowane zostaną pakiety nagród literacko-kosmetycznych.

Ostatni seans z Marilyn Monroe to jedno z wydarzeń towarzyszących Big Book Festiwalu, jakie odbywają się u partnerów satelickich. Wieczór będzie niezwykłym finałem programu Big Book Festival – międzynarodowego festiwalu czytania, który odbywa się w Warszawie w dniach 10-12 czerwca. Spotkanie będzie miało charakter kameralny, warto więc już dziś zarezerwować miejsce. Należy wysłać e-mail na adres: spotkania@big-book.pl

Podziel się: