Główna » Myślenie jest głupie

Myślenie jest głupie

Najnowsza książka Hermanna Scherera mocno zagłębia się w obszarach psychologii poznawczej, aby uświadomić nam, jak funkcjonuje nasz umysł i jakie czynniki wpływają na proces podejmowania decyzji.

Dzięki tej analizie będziemy w stanie dokonywać świadomych wyborów i unikniemy wpadania w „pułapki myślenia”. Na konkretnych przykładach autor pokazuje nam, jak różne, a niekiedy katastrofalne w skutkach decyzje mogą podejmować lekarze, sędziowie, managerowie, ludzie piastujący odpowiedzialne stanowiska czy też po prostu każdy z nas.

Książka ukazała się w serii „IQ – Rozwijaj inteligencję finansową”, ale myliłby się ten, kto by sądził, że nie ma ona związku z finansami. Przecież to właśnie od podejmowania właściwych decyzji finansowych często zależy jakość naszego życia, a także naszych najbliższych. Wykorzystanie najnowszych osiągnięć psychologii poznawczej w ekonomii zaowocowało w 2002 roku Nagrodą Nobla. W obecnych i niełatwych czasach po prostu nie można sobie pozwolić na ignorancję w tak istotnej materii.

Kim jest autor książki – Hermann Scherer?

Rynek książek zalewają poradniki, które oferują pomoc w podejmowaniu decyzji. Strategii sukcesu i modeli prezentowanych jako warte naśladowania jest bardzo wiele. Ta książka pokazuje inną drogę. Zapraszam Was do przeprowadzenia testu. Zobaczcie sami, jak funkcjonuje Wasze myślenie! Dzięki złudzeniom optycznym – i nie tylko, także zagadkom i łamigłówkom oraz obrazowym przykładom z praktyki – będziecie mogli niejako mimochodem sprawdzić swoje kompetencje decyzyjne.

Obiecuję Wam, że będziecie się przy tym znakomicie bawić.

[su_button url=”http://www.zlotemysli.pl/modaija,1/prod/12549/myslenie-jest-glupie-hermann-scherer.html” target=”blank” style=”flat” size=”6″ center=”yes”]Zamów już dziś![/su_button]

600x849 (5)

Podziel się: