Główna » Miś Paddington kończy 60 lat!

Miś Paddington kończy 60 lat!

  • Książki

Tak, tak, latka lecą! Mimo że miś Paddington w charakterystycznej pelerynce i ze słoikiem marmolady w łapce nie jest już młodzieniaszkiem, to obok jego uniwersalnych opowieści nie można przejść obojętnie! Niedźwiadek to symbol Wielkiej Brytanii, postać z ekranów kinowych, a także wspaniały wzór do naśladowania dla najmłodszych – propagujący tolerancję, uprzejmość i wytrwałość.

 

Z okazji jego okrągłych urodzin przygotowaliśmy dla Państwa coś specjalnego. Jubileuszowe wydanie pierwszej i też najsłynniejszej – klasycznej opowieści Michaela Bonda, wydanej w 1958 roku, rozpoczynającej cykl przygód misia Paddingtona.

Co więcej, to jedyne dostępne obecnie wydanie z kolorowymi ilustracjami Peggy Fortnum. A co, należało się niedźwiadkowi trochę kolorytu – w podzięce za lata przygód. Należało się jak marmoladzie słoik! No i oczywiście uroczysty tort urodzinowy:

Właśnie wtedy Paddington po raz pierwszy zobaczył tort urodzinowy. Jego oczy, zawsze duże i okrągłe, zrobiły się tak duże i okrągłe, że nawet pani Bird oblała się rumieńcem dumy. – Specjalne uroczystości proszą się o specjały – powiedziała i szybko poszła do jadalni. (…)

Istotnie, tort był wspaniały. Polany lukrem, z kremem i marmoladą w środku. Na wierzchu stała jedna świeczka i było napisane:

PADDINGTONOWI Z NAJSERDECZNIEJSZYMI ŻYCZENIAMI W DNIU URODZIN – OD WSZYSTKICH.

Dołączamy się do życzeń. Wraz z Arturem Żmijewskim i Michałem Rusinkiem.

Paddington już od 60 lat jest najlepszym przyjacielem dzieci z całego świata. Chyba każdy z nas ma misia w sercu! Życzę mu zatem, aby wciąż był dla czytelników wzorem tolerancji, uprzejmości i wytrwałości w dążeniu do celu.

Artur Żmijewski

Kto jak kto, ale miłośnik kanapek z marmoladą musi lubić wszelkie okrągłości, także te urodzinowe!  Paddingtonowi życzę, by pozostawał ulubionym misiem kolejnych pokoleń dzieci na całym świecie. I żeby przypomniał dorosłym, kim jest tak naprawdę uchodźca – a może raczej: przychodźca – z różnych mrocznych zakątków świata.

Michał Rusinek

Miś Paddington! Kłania się pięknie i uchyla rąbka kapelusza z książki – kolorowy, uśmiechnięty. A Państwo czego życzyliby jubilatowi z okazji jego 60 urodzin?

Miś zwany Paddington (edycja specjalna)
Michael Bond
Oprawa twarda, Wydanie: czwarte, Pierwsze wydanie: 2018-10-01, Liczba stron: 144, Wydawnictwo: Znak emotikon, Format: 192x256mm, Cena katalogowa: 49,90 zł, Tłumaczenie: Kazimierz Piotrowski Rok wydania: 2018

Podziel się: