Główna » Inspiracje dla netfliksowych ekranizacji oraz nietypowa powieść, czyli majowe premiery!

Inspiracje dla netfliksowych ekranizacji oraz nietypowa powieść, czyli majowe premiery!

„Ty”
Caroline Kepnes
Premiera: 15 maja 2019 r. 

Kiedy początkująca pisarka wchodzi do księgarni w East Village, od razu staje się obiektem fascynacji pracującego tam mężczyzny. Zauroczony nią Joe Goldberg na podstawie danych z karty kredytowej wyszukuje kobietę w internecie. W Nowym Jorku mieszka tylko jedna Guinevere Beck. Jej konto na Facebooku jest dostępne dla wszystkich, ona sama jest bardzo aktywna na Twitterze. Dzięki temu Joe dowiaduje się, że przyjaciele mówią na dziewczynę Beck, że studiowała na Uniwersytecie Browna, że mieszka przy Bank Street, a wieczór spędzi w barze na Brooklynie. To dla Joego idealne miejsce na ponowne, pozornie przypadkowe spotkanie.
Mężczyzna powoli przejmuje kontrolę nad życiem Beck. Robi wszystko, by wpadła w jego ramiona. Staje się jej idealnym, wymarzonym chłopakiem, który po cichu usuwa przeszkody stojące na drodze do wspólnego szczęścia. Nawet jeśli oznacza to, że musi kogoś zamordować.
Obsesyjny związek szybko nakręca spiralę śmiertelnych konsekwencji…

Na podstawie powieści Netflix nakręcił znakomity serial!

Hipnotyzująca i przerażająca. 
Stephen King

Przyprawi cię o dreszcze.
„People”

Caroline Kepnes – zadebiutowała w 2014 roku powieścią Ty, przetłumaczoną do tej pory na kilkanaście języków i nominowaną do nagrody CWA New Blood Dagger Award. Druga książka jej autorstwa, Hidden Bodies (polskie wydanie w przygotowaniu), opisuje dalsze losy głównego bohatera Ty, Joego Goldberga.
Nim zajęła się pisaniem powieści, Kepnes pracowała jako dziennikarka w „Entertainment Weekly” oraz scenarzystka przy serialu Siódme niebo. Obecnie mieszka w Los Angeles i koncentruje się na pisaniu.

„Kuracja dla serca”
Agnieszka Szacka
Premiera: 15 maja

Myślisz, że porywy serca są tylko dla młodych? Nigdy nie jest za późno na KURACJĘ DLA SERCA! 

Ta historia o dojrzałej miłości, urzeknie Cię i przekona, że na miłość i szczęście zawsze jest pora! Ewa przyjeżdża do uzdrowiska w Nałęczowie. Ma zdiagnozowane nadciśnienie, więc by podreperować zdrowie po raz pierwszy jedzie do sanatorium. Kobieta myśli, że miłość, seks, namiętność, zmysłowość dawno już zostawiła je za sobą. Tymczasem spotyka starszego o cztery lata Krzysztofa, który przeszedł zawał serca. Krzysztof jest kardiologiem, specjalistą od transplantacji, jednak po śmierci żony trochę się pogubił. Reprezentuje on wszystko to, czego Ewa w mężczyznach nie znosi – jest ambitny, autorytarny, budzi w Ewie niechęć. Jednak z czasem zaczyna się u niej pojawiać się fascynacja mężczyzną. Z początku – intelektualna. Z czasem do głosu dochodzi zauroczenie i… pożądanie.

Agnieszka Szacka ma 45 lat. Po studiach (polonistyka i historia sztuki) przez kilka lat pracowała jako nauczycielka. W wieku 28 lat wyjechała do Francji, znalazła zatrudnienie w winnicy. Wyszła za mąż za jej właściciela, starszego o 35 lat. Po rozwodzie wróciła do Polski.
Zamieszkała na Mazowszu. Wraz ze swoim partnerem, byłym bokserem, prowadzi schronisko dla starych i schorowanych koni. Pisanie jest jej pasją. Pierwsze trzy książki napisała do szuflady. Dopiero Kurację dla sercazdecydowała się wysłać do kilku wydawnictw. Pracuje nad kolejnymi powieściami o miłości i namiętności.

Steve Bloom
„Wynajmij sobie chłopaka”
15 maja 2019 r.

Na podstawie książki Netflix nakręcił film z Noahem Centineo w roli głównej!

Kiedy Brooks proponuje, że zabierze na bal absolwentów kuzynkę Brudette’a, którą chłopak wystawił do wiatru, kierują nim jak najszlachetniejsze pobudki. Dostaje jednak trzysta dolarów napiwku, a wśród najbogatszych mieszkańców trzech stanów niesie się wieść o jego nienagannych manierach. Brooks wykorzystuje więc okazję, żeby sobie dorobić – oferuje usługi niezwykle zamożnym, nadopiekuńczym rodzicom, pragnącym, by ich córki mogły przeżyć niepowtarzalne chwile podczas szkolnych imprez, w które obfituje kalendarz ostatniego roku liceum.
Poza tym Brooksowi kasa jest potrzebna, żeby mógł się dostać na wymarzony uniwersytet. To dla chłopaka jedyna szansa, żeby wyrwać się z robotniczego miasteczka i osiągnąć sukces. Co z tego, że po drodze trzeba się uciec do paru oszustw i kilka razy pójść na skróty? Nikomu przecież nie dzieje się krzywda.
Brooks nie przewidział jednak, że na swej drodze napotka nieprzewidywalną Celię Lieberman… I pociągającą Shelby Pace!

Ta historia spodoba się młodym ludziom szukającym wyjątkowej opowieści o dorastaniu.
„School Library Journal”

Steve Bloom od ponad trzydziestu lat pracuje jako scenarzysta telewizyjny i filmowy. Uczęszczał na Uniwersytet Browna i skończył produkcję filmową w School of Cinematic Arts na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Steve mieszka w zachodnim Massachusetts z żoną Jennifer i francuskim buldogiem Rickym.
Wynajmij sobie chłopaka to jego pierwsza powieść. Na jej pomysł wpadł, gdy przyjaciel spytał, czy córka Blooma nie zna kogoś, kto mógłby zabrać córkę przyjaciela na bal. Steve współtworzył scenariusz do filmu Wynajmij sobie chłopaka, Netfliksowej produkcji na podstawie jego debiutu.

Podziel się: